Gündem HDPli Taşdemiri Garada gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi Yanında sırt çantası ve poşetler vardı

HDP’li Taşdemir'i Gara’da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi: Yanında sırt çantası ve poşetler vardı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 16 şehit verdiğimiz Gara’ya giden HDP’linin Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıklamıştı. Teslim olan terörist ifadesinde, Taşdemir’in sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetlerle geldiğini, yaklaşık 1 saatlik araç yolculuğundan sonra kendisini Mahmur kampına bıraktıklarını söyledi.

Haber Merkezi DHA
Dirayet Dilan Taşdemir
Dirayet Dilan Taşdemir

Terör örgütü PKK’nın Gara’da mağarada 13 vatandaşımızı şehit etmesi sonrası, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te düzenlenen özel oturumda bir HDP’linin Gara bölgesine gittiğini açıklamıştı.

Teröristin ifadesine ulaşıldı

Soylu daha sonra katıldığı bir TV programında bu kişinin HDP'linin Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu söylemişti. Soylu, teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP’li Taşdemir’i Gara bölgesinde gördüğünü anlattığını aktarmıştı. Taşdemir'i Gara’da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı. Terörist ifadesinde şunları söyledi:

  • "Herkesin yanında silah ve teçhizatları bulunuyordu. Gara alanında araç ile 1.5 saat yolculuk yaptık. Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir isimli, sonradan televizyondan HDP milletvekili olduğunu öğrendiğim kişi indi. Benim bulunduğum araca bindi.

"Sivil kıyafetliydi yanında sırt çantası vardı"

"Bu kişi sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonra sadece selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Yaklaşık 1 saat araç yolculuğundan sonra Mahmur kampına geldik. Bize ‘hoşça kalın’ diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı."

"Örgüt üyeliği suçlamasıyla soruşturma yürütülüyor"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'li Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir’in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara’da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor. Bakan Soylu’nun açıklamaları ihbar kabul edilerek başlatılan soruşturma, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 314/2 maddesi kapsamında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yürütülüyor.

Hakkında 35 fezleke var: Gara’ya giden vekile soruşturma
GÜNDEM
Hakkında 35 fezleke var: Gara’ya giden vekile soruşturma

O vekil Dirayet Taşdemir
GÜNDEM
O vekil Dirayet Taşdemir

İçişleri Bakanı Soylu Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı
GÜNDEM
İçişleri Bakanı Soylu Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı
Abone Ol Google News
ÖNDER’in öncüsü Hakk’a yürüdü
Hayat

ÖNDER’in öncüsü Hakk’a yürüdü

Geçmişi 1958’e uzanan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin kurucusu ve ilk başkanı yazar Mehmet Yahya Kutluoğlu 93 yaşında vefat etti. Kutluoğlu’nun cenazesi, öğle vaktinde Fatih Camisinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, “ÖNDER’in öncülüğünü yapan ve bu günlere gelmesinde büyük gayretleri olan birisiydi” dedi.
FETÖ ile suçlayıp istifa etti
Gündem

FETÖ ile suçlayıp istifa etti

FETÖ iddialarını gündeme getirdikten sonra ihraç edildiği İYİ Parti’ye mahkeme kararıyla dönen Ümit Özdağ, partiden istifa etti. “İYİ Parti’yi kurarken FETÖ karşıtlığı bilinen isimleri kendisine kalkan yapan Akşener artık FETÖ iltisaklılar ile yol yürüme konusunda çok rahat” diyen Özdağ, İYİ Parti’den ayrılan İsmail Koncuk ile yeni parti kuracak.
11 kahraman şehit
Gündem

11 kahraman şehit

Türkiye, Bitlis’ten gelen kara haberle acıya boğuldu. Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve beraberindeki 12 askeri taşıyan helikopter kalkıştan yarım saat sonra düştü. Erbaş ve 11 askerimiz şehit olurken 2 asker yaralandı. Kahraman askerler yoğun kar yağışı ve sise rağmen birlikleri denetlemek için havalanmıştı. Bingöl’den 13.55’te kalkan Cougar tipi helikopterle saat 14.25’te irtibat kesildi. Helikopter kötü hava koşulları nedeniyle Şentepe’de 2 bin 200 metre rakımdayken düştü. Pilotun son anda fark ettiği bir tepeye çarpmamak için manevra yaparken kontrolü kaybettiği tahmin ediliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.