Gündem Korkutan manzara İncelemeler sürüyor

Kırklareli haberleri: Göletteki balık ölümleri inceleniyor

Korkutan manzara: İncelemeler sürüyor

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Lüleburgaz'da balık ölümlerinin yaşandığı göletten numune aldı.

Haber Merkezi AA
Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri çalışmalar yaparak, gölet suyundan numune aldı.
Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri çalışmalar yaparak, gölet suyundan numune aldı.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir gölette çok sayıda ölü balık bulundu.

Ovacık köyünde hayvanların su ihtiyacının karşılanması ve tarım arazilerinin sulanması için kullanılan Çimdik göletinde köy sakinleri tarafından çok sayıda ölü balığa rastlandı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri çalışmalar yaparak, gölet suyundan numune aldı.

Köy muhtarı Celal Adnan Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, köy sakinleri olarak balık ölümleri ile ilk kez karşılaştıklarını söyledi.

Göletin 30 yıldır kullanımda olduğunu belirten Çetin, yaklaşık bir hafta öncesi yağmur ile göldeki binlerce balığın ölmeye başladığını anlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin gölette çalışmalar yaptıklarını anımsatan Çetin, balık ölümlerinin en kısa sürede sebebinin tespit edileceğine inandığını kaydetti.

Mersin'de esrarengiz balık ölümleri
GÜNDEM
Mersin'de esrarengiz balık ölümleri

Bursa'daki balık ölümleri korkuttu
GÜNDEM
Bursa'daki balık ölümleri korkuttu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.