Gündem KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde açıklandı.

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin internet sitesini ziyaret edebilir. KPSS 2018/1 başvuruları 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında alınmıştı. Peki, KPSS'ye giren adaylar yerleştirme sonuçlarını nasıl öğrenecek, KPSS sonucu nasıl öğrenilebilecek? Detaylar haberimizde...

Haber Merkezi AA
Milyonlarca adayın beklediği KPSS sonuçları açıklandı.
Milyonlarca adayın beklediği KPSS sonuçları açıklandı.

KPSS 2018/1 yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından açıklandı. Memur, tekniker, mühendis, mimar ve avukat başta olmak üzere birçok alanda sağlanacak olan istihdam kapsamında KPSS 2018/1 başvuruları 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında alınmıştı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını 'aday işlemleri' sayfası üzerinden görüntüleyebilir.

Sonucunuzu öğrenmek için tıklayın!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS 2018/1 sonuçları açıklandı. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonları için tercihte bulunan adaylar, sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden T.C kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilir.

Edinilen bilgiye göre, kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleşmek için 115 bin 863 aday başvuru yaptı. Başvuru yapanlardan, ortaöğretim alanında 80, önlisans alanında 609 ve lisans alanında 782 olmak üzere, toplam bin 471 aday yerleşti.

KPSS 2018/1 LİSANS ALANINDAKİ KADROLAR

Memur, Mimar, Antrenör, Çocuk Gelişimcisi, Mühendis, Kütüphaneci, Programcı, Avukat, Bilgisayar işletmeni, Sekreter, Hemşire, Psikolog, Veteriner Hekim, Çözümleyici, Fizikçi, Kimyager, Diyetisyen, Fizyoterapist, Odyolog, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Grafiker, İcra Memuru, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Apron Memuru, Arff Memuru, Veteriner, Biolog.

KPSS 2018/1 ÖNLİSANS ALANINDAKİ KADROLAR

  • Sağlık Teknikeri, Memur, Şoför, Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Aşçı, Laborant, Programcı, Sağlık Teknikeri, Veteriner Sağlık Teknikeri, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Hemşire, Sekreter, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, İcra Memuru, Anbar Memuru, Arff Memuru, Teknik Ressam, Muhasebeci, Orman Muhafaza Memuru.

KPSS 2018/1 ORTAÖĞRETİM ALANINDAKİ KADROLAR

Hayvan Bakıcısı, Teknisyen, Şoför, Kaloriferci, Veteriner Sağlık Teknisyeni, Teknik Ressam, Vagon Teknisyeni.

Sonucunuzu öğrenmek için tıklayın!

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.