Gündem Oğlumu cübbesi ve sakalı var diye tankla ezmişler

Oğlumu cübbesi ve sakalı var diye tankla ezmişler

Darbe girişimi sırasında İstanbul’da Atatürk Havalimanı’na gelen tankları durdurmak isterken şehit olan Muhammet Ali Aksu’nun ailesi, darbecileri lanetledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ezine Aksu
Ezine Aksu

Anne Ezine Aksu selalar verilmeye başladığında oğlunun evden çıkmaya hazırlandığını anlatarak, “Kardeşlerine, ‘Dünya batıyor ne zaman gideceğiz? Ölürsek şehit oluruz’ demiş. Görümcemin oğlu ile yola çıkıyorlar. Oğlum şehit oldu, görümcemin oğlu ise yaralandı” diye konuştu.

HAİNLER İÇİN İDAM İSTEDİK

Olayın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen acılarının taze olduğunu vurgulayan 9 çocuk annesi Aksu, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız meydanlara davet edince akrabalar ve 5 oğlum çıkmış. İki oğlum benim yanımdaydı. Tankla oğlumu ezen demiş ki ‘Sakallı, cübbeli diye çiğnedim’ Çocuklarım her mahkemeye gitti. Biz bu hainler için idam istedik. Bu kadar ocaklar söndü, kadınlar dul kaldı, çocuklar yetim kaldı. Yazık değil mi bu insanlara, suçumuz ne bizim?”

HUZUR VE VATAN LAZIM

Aksu, “Allah Cumhurbaşkanımız’ı başımızdan eksik etmesin. Huzur olsun, başka bir şey istemiyorum. Bir ekmek yesem ertesi güne dururum. Huzurumuz olmayınca, sağlığımız olmayınca, vatanımız olmayınca ne yapacağız? Ne geçecek elimize. Bir şey geçmez. Bize huzur ve vatan lazım” diye konuştu.

Yaşattıklarını
yaşamadan
ölmesinler
GÜNDEM
Yaşattıklarını yaşamadan ölmesinler

Hem çok özlüyorum hem gurur duyuyorum
GÜNDEM
Hem çok özlüyorum hem gurur duyuyorum
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.