Gündem Ordu-Giresun Havalimanında sis engeli

Ordu-Giresun Havalimanı'nda sis engeli

Ordu-Giresun Havalimanı'na Türk Hava Yolları'nın TK2852 sefer sayılı uçağı yoğun sis nedeniyle inemedi.

Haber Merkezi DHA
Ordu-Giresun seferini yapan Türk Hava Yolları (THY)'nin TK2852 sefer sayılı uçağı yoğun sis nedeniyle Samsun Çarşamba Havalimanı'na iniş yaptı. Ordu'dan İstanbul'a gidecek olan yolcular ise karayoluyla Samsun Çarşamba Havalimanı'na götürüldü.
Türkiye'nin deniz üzerine dolguyla yapılan Ordu-Giresun Havalimanı geçen cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla resmi törenle hizmete açılmıştı. Uçuşların başladığı Ordu-Giresun Havalimanı'na bugün bir saat rötarla İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan THY'nin 2852 sefer sayılı uçağı, sis nedeniyle iniş yapamadı. Havada 3 tur atan uçak Ordu-Giresun Havalimanı'na inemeyince Samsun Çarşamba Havalimanı'na yönlendirildi. Saat 17.00'deki karşılıklı uçuşun Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan gecikmeli olarak gerçekleştirileceği belirtildi.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, havalimanında herhangi bir sıkıntının bulunmadığını, sis nedeniyle uçağın Ordu-Giresun Havalimanı'na inemeyerek Samsun'a iniş yaptığını söyledi. Vali Balkanlıoğlu, Ordu'daki yolcuların da İstanbul seferi için karayoluyla servisle Samsun'a götürüldüğünü belirterek, "Havaalanı bölgesinde yoğun sisten dolayı pilot birkaç kez iniş denemesi yapmış. Ancak pilot sisten dolayı Samsun'a iniş yaptı. Samsun'a indikten sonra servisle THY yolcuları Çarşamba'ya gönderdi. Havalimanı'nda hiçbir olumsuzluk yok, herşey düzgün ve düzenli çalışıyor. Uçak hava koşulları inişe elvermediği için Samsun'a iniş yaptı, uçuşlar iptal edilmedi" dedi.
Samsun Çarşamba Havalimanı'na inen uçaktaki yolcularda servisle karayoluyla Ordu'ya götürüldü.

Masonlar milli birliği bozuyor
Gündem

Masonlar milli birliği bozuyor

Masonların gerçek yüzünü ifşa için büyük mücadele veren Demokrat Parti Afyon vekili Gazi Yiğitbaşı, dönemin İçişleri Bakanı Halil Özyörük’ü aşamaz. Yiğitbaşı haklı çıkar. Faaliyetlerine son verilmeyen masonlar 27 Mayıs 1960’ta başlayıp 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan, Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’a uzanan darbe zincirini başlattı.
Meteorolojiden İstanbul ve bazı illere yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden İstanbul ve bazı illere yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Hatay çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Astsubay olan torunu kansere yenik düştü: Arsasını satıp Mehmetçik’e bağışladı
Gündem

Astsubay olan torunu kansere yenik düştü: Arsasını satıp Mehmetçik’e bağışladı

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde TSK’nın hava kurtarma biriminde görev yapan astsubay olan ve adını taşıyan torunu kansere yenik düşen 87 yaşındaki Hasan Kurt, Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na 50 bin TL bağışta bulundu. Astsubay üstçavuş olan torununu kaybetmenin üzüntüsünü içinde yaşadığını vurgulayan Kurt, “Şanlı ve şerefli ordumuzun bir neferi olan torunum Hasan’ı, 2017 yılında toprağa verdik. Onun üzüntüsü, hala yüreğimde. Torunumu kaybettim ama tüm Mehmetçiklerimizin hepsi de benim bir evladım ve torunum. Onlar olmazsa biz burada rahat uyuyamayız. Onlar vatan bölünmesin, ezan dinmesin, bayrak inmesin diye canları, kanları pahasına görev yapıyor" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.