Gündem Orduda bir fen lisesi koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçti

Ordu'da bir fen lisesi koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçti

Ordu Aybastı Fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıfları, koronavirüs vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
​Orduda bir fen lisesi koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçti
Arşiv

Ordu'nun Aybastı ilçesinde bulunan fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıfları, korona irüs vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçti.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ilçede aynı okul binasında 13 şubede Aybastı Fen Lisesi, 8 şubede Ortaköy Ortaokulu ve 5 şubede Aybastı İmam Hatip Ortaokulu ve 12 şubede Aybastı Atatürk Ortaokulu olmak üzere dört farklı okulun eğitim faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Sadece bu okullarda aynı binada bulunan fen lisesindeki 13 şubede "Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" doğrultusunda uzaktan eğitime geçildiği belirtilen açıklamada, “Öğrencilerimiz karantina sürecini tamamlamalarının ardından yüz yüze eğitimlerini sürdüreceklerdir. Aybastı Fen Lisesiyle birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu'nda karantina uygulamasına alınan hiçbir şube bulunmamakta ve bu üç okul eğitim öğretim faaliyetlerine yüz yüze devam etmektedir. Dolayısıyla dört farklı eğitim kurumunun yer aldığı okul binasında tamamen yüz yüze eğitime ara verilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Kovid-19 döneminde yüz yüze eğitimle 10 maddede merak edilenler
KORONAVİRÜS
Kovid-19 döneminde yüz yüze eğitimle 10 maddede merak edilenler

Öğretmenlerin yüzde 83’ü aşılandı
KORONAVİRÜS
Öğretmenlerin yüzde 83’ü aşılandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.