Gündem Şimdi tanıdın mı Veli Ağbaba

Şimdi tanıdın mı Veli Ağbaba!

CHP’li Veli Ağbaba’nın Meclis’te şov yaptırdığı ‘tıp öğrencisi’ Özge Aydın, Rasulayn’da Mehmetçiği bombalamak isterken öldürüldü.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak
CHP’li Ağbaba, terörist Özge Aydın’a Meclis’te basın açıklaması yaptırırken...
CHP’li Ağbaba, terörist Özge Aydın’a Meclis’te basın açıklaması yaptırırken...

CHP milletvekillerinin ismi yine terör örgütü üyeleriyle gündemde. TBMM'de bizzat CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından ağırlanan 'tıp öğrencisi' Özge Aydın, Suriye kuzeyinde Mehmetçiğe saldırmak isterken öldürüldü. Barış Pınarı Harekâtı kapsamında terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Rasulayn çevresinde, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına bombalı pusu kurup patlayıcıyı ateşlemek isterken etkisiz hale getirilen 28 yaşındaki Aydın, örgütün bölgedeki 'son kayıplarından' biri oldu. YPG saflarında Türk ordusuna karşı eylem yapan Aydın, aynı zamanda yasadışı Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) üyesi. Türkiye kamuoyu, örgütte 'Ceren Güneş' kod adını kullanan Aydın'ı, CHP'li Veli Ağbaba'nın yanında tanıdı.

STETOSKOPLU KELEPÇE

Ağbaba ile CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, 3 Aralık 2012'de 'tıp öğrencisi' sıfatıyla Meclis'te ağırladıkları Özge Aydın'la basın açıklaması yapmış, haklarında soruşturma yürütülen ve tutuklu yargılanan bazı tıp fakültesi öğrencilerinin serbest bırakılması gerektiğini savunmuştu. CHP'li vekillerin mikrofon uzattığı DKP'li Aydın, 'devletin Kürtlere karşı ayrımcılık yaptığı' şeklindeki kara propagandayı o günlerde başlatmış ve gözaltına alınan öğrencilerin 'sadece Kürt oldukları için' soruşturmaya tabî tutulduğunu iddia etmişti. Basın toplantısının sonunda CHP'li Ağbaba, "Arkadaşlar bu tıp öğrencilerinin kullandıkları en önemli aletlerden biri. Bu Özge'nin stetoskopu..." diyerek stetoskopu Özge Aydın'ın koluna 'kelepçe' biçiminde takmış ve Özge Aydın da bu aletle bağlanan ellerini havaya kaldırarak poz vermişti.

Cinsiyet eşitliği eylemleriyle başladığı yolda Devrimci Komünar Partisi’ne de uğrayan Özge Aydın’ın ‘macera’sı, PKK saflarında yer aldığı Suriye’de son buldu.

O SÖZLERE İTİRAZ ETMEDİ

Meclis'te ağırladığı terörist Aydın'ın, Mehmetçiğe saldırı sırasında öldürülüşüyle ilgili ne düşündüğünü sorduğumuz Veli Ağbaba, "Biz o dönem cezaevi komisyonundaydık. Farklı kişilerle ilgili de açıklama yaptık. Zaten o dönem biliyorsunuz YPG de yoktu" diyerek kendini savundu. Ancak terör örgütü PKK'nın Suriye kollarının (PYD/YPG) 2004 yılından beri varolduğu biliniyor. 'Ceren Güneş' kod adlı Aydın'ın yasadışı Devrimci Komünarlar Partisi militanı olmasına değinmeyen Ağbaba, 2012'deki basın toplantısında devleti 'Kürt düşmanı olmakla' itham edişine de ses çıkarmamıştı.

HANGİ BİRİNİ SAYALIM

  • CHP milletvekillerinin terör örgütü mensuplarıyla ilişkileri yeni değil. Daha önce DHKP/C terör örgütü üyesi 2 kişi, CHP'li Mahmut Tanal'ın onayıyla TBMM'ye girmişti. Meclis çalışanlarını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonrası yakalanan teröristler, Tanal'ı ziyarete geldiklerini söylemiş; görevlilerin aradığı Mahmut Tanal da DHKP-C'li 2 teröristin 'konukları' olduğunu doğrulamıştı. FETÖ kurumlarına operasyon düzenlendiği dönemde de Tanal ve bazı CHP'li vekiller örgütün yanında saf tutmuş, sözkonusu soruşturmalarla 'basının susturulduğunu' iddia etmişti. Tanal ve CHP'liler, aynı dönemde Bayrampaşa Çevik Kuvvet binasına saldırdığı sırada öldürülen DHKP/C'li terörist Berna Yılmaz'ın, daha önceki bir eylemi nedeniyle tutuklanmasına karşı da eylem yapmıştı.
  • Teröristler güvenliğe 'Mahmut Tanal'ı ziyarete geldik' demiş
    GÜNDEM
    Teröristler güvenliğe 'Mahmut Tanal'ı ziyarete geldik' demiş

Resulayn'da etkisiz hale getirilen PYD'li terörist Güneş'in CHP'li Ağbaba tarafından TBMM'ye sokulduğu ortaya çıktı
OYNAT 00:25
Resulayn'da etkisiz hale getirilen PYD'li terörist Güneş'in CHP'li Ağbaba tarafından TBMM'ye sokulduğu ortaya çıktı
Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde devriye görevi icra eden Mehmetçik'e pusu kuran PYD'li terörist Özge Aydın kod adlı Ceren Güneş, amacına ulaşamadan etkisiz hale getirildi. O teröristin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından TBMM'ye sokulduğu ortaya çıktı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.