Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Taciz ettiği kadının üzerine arabayı sürdü Güpegündüz sarı dehşet

Taciz ettiği kadının üzerine arabayı sürdü: Güpegündüz 'sarı dehşet'

Mersin’de ticari taksi sürücüsü, yolda yürüyen bir kadına dehşeti yaşattı. Taksi sürücüsünün yol ortasında bir süre takip edip sözle taciz ettiği kadının üzerine araç sürerek çarpmasına ilişkin görüntüler, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Haber Merkezi İHA
Taciz ettiği kadının üzerine arabayı sürdü: Güpegündüz sarı dehşet
Yaşanan dehşeti, bir vatandaş cep telefonu ile kaydetti.

Mersin’in merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi Üniversitesi Caddesi üzerinde meydana geldiği öne sürülen olay, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenerek sosyal medyada paylaşıldı.

ARABAYLA ÇARPTI

Görüntülere göre, elinde çanta ile yolda yürüyen kadının yanına yaklaşan ticari taksi sürücüsü, bir süre takip ederek taciz ettiği kadının üzerine daha sonra aracını sürerek çarptı.

Çarpmanın etkisi ile yer düşen kadın çağlık çığlığa bağırmaya başladı.

Taksici terörü hız kesmiyor: Yol kesip sorguya çektiler
GÜNDEM
Taksici terörü hız kesmiyor: Yol kesip sorguya çektiler

FERYAT ETTİ

Acı içinde feryat eden kadının çığlıkları bölgede yankılanırken, aracından inen taksi sürücüsü ise bir süre etrafına bakındı. Dehşeti yaşayan kadın, daha sonra eliyle aracı yumruklayıp sürücüye bağırarak olay yerinden uzaklaştı.

Mersin'de taksici önce kadını taciz etti, ardından üzerine aracı sürerek çarptı
OYNAT 00:52
Mersin'de taksici önce kadını taciz etti, ardından üzerine aracı sürerek çarptı
Mersin'de bir taksicinin yol ortasında bir süre takip edip sözle taciz ettiği kadının üzerine araç sürerek çarpması bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Çarpmanın etkisiyle yere düşen kadın sinir krizi geçirdi. Kadının çığlıkları bölgede yankılanırken, aracından inen taksi sürücüsü ise bir süre etrafına bakındı. Aracı yumruklayan kadın, taksiciye bağırarak olay yerinden uzaklaştı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepkiler çığ gibi yükseldi.


Sarı taksilerde her gün yeni bir olay: El çabukluğuyla turistlerin 4 bin dolarını çaldı
GÜNDEM
Sarı taksilerde her gün yeni bir olay: El çabukluğuyla turistlerin 4 bin dolarını çaldı

Arnavutköy'de film gibi kovalamaca: Korsan taksi kaçtı polis kıskıvrak yakaladı
GÜNDEM
Arnavutköy'de film gibi kovalamaca: Korsan taksi kaçtı polis kıskıvrak yakaladı

Korsan taksicilerden pes dedirten yöntem: Aylık 10 bin lira ilanıyla çalışacak şoför arıyorlar
FOTOĞRAF 10
Title
İstanbul'da neredeyse her ilçede durağı ve aracı bulunan korsan taksiler, gün geçtikçe sosyal medya ve internet aracılığı ile yayılıyor. Cezai yaptırımı olmasına rağmen kanunsuz olarak çalışan korsan taksiciler, şimdi de internet üzerinden şoför ve araç ilanı vermeye başladı. Binlerce ilanın bulunduğu bir sitede, 'kendi aracınla gel günlük 500 lira kazan ayda 10.000 garanti' gibi ilanlarla korsan taksiciliğe devam ediyorlar.
Title
Taksicilik yapan Mustafa Durdağ, taksi şoförü olarak iş aradığı dönemde internette çoğunlukla korsan taksi ilanlarıyla karşılaştığını belirtti. Apartmanlarda broşür dağıtıldığını ve el ilanları verildiğini söyleyen Durdağ, Sosyal ağlara girdiğiniz zaman yasalmış gibi ilanlara rastlayabiliyorsunuz. O ilanlarda aile taksisi, şehirlerarası ya da şehir içi taksi yazıyor. Orada telefon numaraları da var. Bizim gibi hizmet verebiliyormuş gibi ilan veriyorlar. Ben sarı taksi şoförü olarak çalışmak istediğimde hep onlar karşıma çıktı. 5-6 tane bu şekilde ilan gördüm. İlanlarda aracınızla gelip çalışabilirsiniz, şoför olabilirsiniz yazıyor. Fiyat tarifeleri bile yer alıyor. Bakırköy'den Bağcılar 25 lira yazar normalde onlarda daha yüksek fiyatlar vardı. Evlere kadar el ilanları, mıknatıslı afişler dağıtıyorlar. Yasal dayanağı yok bir önlem alınmalı dedi.
Title
Korsan taksi sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu söyleyen taksici Mehmet Kesin ise, Korsan taksicilik haksız yere kazanılan bir kazanç. Ciddi anlamda çok korsan var piyasada. 18 bin taksi varsa 9 bini korsan diyebiliriz. Başakşehir tarafında artık bu işi lüks araçlarla yapıyorlar. Bizim ekmeğimizle oynuyorlar. Biz burada müşteri bekliyoruz onlar iş yapıyor. Bizden çok kazanıyorlar çünkü vergisi yok. Ben indi bindi ücreti olarak 13 lira alıyorsam, onlar da aynı ücreti alıyor. İnsanlar neden tercih ediyor anlamış değilim diye konuştu.
Title
Açıkça internet üzerinden ilan verilmesine tepki gösteren Keskin, Bunu emniyetin, belediyenin görmesi lazım. Onların buna el koyması lazım. Kimlerin olduğunu, duraklarını biliyoruz ama biz ona bir şey yapamayız. Bunlara da göz yumuluyor demek ki. Biz o kadar ciroyu göremiyoruz. Ben şoför olarak çalışıyorum 350 lira yevmiye veriyoruz. 24 saatte kalan 100-150 lira. Durağına bağlı ama o kadar kazandıklarını sanmıyorum. İnsanları cezbedip oraya çekmeye çalışıyorlar şeklinde konuştu. Bir başka taksici Şener Bilici de Taksiciler Esnaf Odası'nın bu konuda gerekli mücadeleyi vermesi gerektiğini ifade etti. Bilici, Korsana 'hayır' diyoruz karşıyız ama odamızın da bunlarla ilgili mücadele vermesi lazım. Biz esnaf olarak sıkıntıdayız. Bu kişilere bir yaptırım yok. Onlar da istedikleri gibi çalışıyor. İnternet ilanı görmedim ama gazete ilanını gördüm. Gazetede 'kendi aracınızı getirin, çalışın' yazıyordu. Sarı taksi ilanı değildi ya da 'plakanızı getirin' yazmıyordu. Belli ki korsan taksi ilanı. O kadar yüzsüzleşmişler ki, biz Aksaray'da durakta müşteri beklerken yanımızdan müşteri alıp gidiyorlar açıklamasında bulundu.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Korsan taksicilerden pes dedirten yöntem: Aylık 10 bin lira ilanıyla çalışacak şoför arıyorlar
İstanbul'da sayıları gün geçtikçe artan korsan taksiciler tüm yasaklara rağmen çalışmaya devam ediyor. Korsan taksiciler şimdi de internet üzerinden ilan vermeye başladı. Binlerce ilanın bulunduğu bir sitede, 'kendi aracınla gel günlük 500 lira kazan ayda 10.000 garanti' gibi ilanlarla korsan taksiciliğe devam ediyorlar.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.