Gündem TSKdan kritik zirveyle ilgili açıklama

TSK'dan kritik zirveyle ilgili açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD ve Iraklı generallerle yapılan toplantıyla ilgili açıklama yaptı. TSK açıklamasında, "ABD'li komutanlarla 3'lü zirve gerçekleştirildi. Terörle mücadele tedbirleri konuşuldu" denildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Orgeneral Akar, Iraklı mevkidaşı Ganim ve ABD'li generallerle bir araya geldi
Orgeneral Akar, Iraklı mevkidaşı Ganim ve ABD'li generallerle bir araya geldi

Genelkurmay Başkanlığı, üçlü toplantıda Genelkurmay karargahında başta Irak ve Suriye olmak üzere genel güvenlik durumunun ve terör örgütleri ile mücadelede ele alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğünü açıkladı.

Açıklamada şu ifadeye yer verildi:

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın ev sahipliğinde; Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Osman GANIMI, ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis M. SCAPARROTTI ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Joseph L. VOTEL’ın katılımlarıyla, önceden planlı olduğu bildirilen toplantı 14 Aralık 2017 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında icra edilmiştir.

Toplantıda; başta Irak ve Suriye olmak üzere bölgedeki genel güvenlik durumu ve terör örgütleri ile mücadelede alınması gereken tedbirlerle ilgili hususlar görüşülmüştür.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.