Hayat 23 doktorun yerine 28 doktor atanacak

23 doktorun yerine 28 doktor atanacak

Siirt'te terör olayları nedeniyle son iki ay içerisinde istifa eden 23 doktorun yerine, 28 doktorun atanacağı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
23 doktorun yerine 28 doktor atanacak
Siirt'te terör olayları nedeniyle son iki ay içerisinde Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki hastanelerde görevli 23 uzman doktor istifa etti. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde, istifa edenlerin yerine 28 doktorun atanacağı belirtildi.

Konuya ilişkin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığınca gerçekleştirilecek olan 65. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Siirt genelinde ihtiyaç duyulan birimler için 14 uzman ve 14 pratisyen doktor olmak üzere toplam 28 doktor atamasının yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, Siirt Devlet Hastanesine anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, genel cerrahi uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, nöroloji ve KBK uzmanı olmak üzere toplam 6 uzman ve 4 pratisyen doktor, Baykan'a çocuk hastalıkları uzmanı ve 4 pratisyen hekim, Eruh'a 2 pratisyen hekim, Pervari'ye iç hastalıkları uzmanı, çocuk hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile 2 Pratisyen hekim atamasının yapılacağını bildirildi.

Ayrıca, Kurtalan'a çocuk hastalıkları uzmanı, KBK uzmanı, nöroloji, radyoloji uzmanı ve 2 pratisyen hekim olmak üzere 14 uzman doktor ve 14 pratisyen hekimin 15 Kasım 2015 tarihine kadar görevlerine başlaması ile Siirt'te uzman ve pratisyen tabip ihtiyacının büyük oranda giderileceğini kaydedildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.