Hayat 5 bin bilim adamı İstanbula geliyor

5 bin bilim adamı İstanbul'a geliyor

Dünyanın en önemli 3 karaciğer hastalıkları derneğinden biri olan Asya Pasifik Karaciğer Araştırma Derneği (APASL)’nin yıllık dünya kongresi, 12-15 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak

"Karaciğer hastalıkları olimpiyatı" olarak nitelendirilen kongreye, Dünyadan ve Türkiye’den 5 bine yakın bilim adamı katılıyor. Türkiye'de gastroenteroloji ve hepatoloji alanında uluslararası düzeyde yapılan en büyük bilimsel etkinlik olan Kongrede, Türkiye ile özellikle Asya, Avustralya, Avrupa, Amerika ve Afrika’dan 170’e yakın çok değerli bilim adamı konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev yapacak. Bin 200'e yakın bilimsel çalışma ve yeni araştırmanın sunulacağı, çok geniş bir bilimsel program içeren kongrede ülkemizde de önemli bir sorun olan Hepatit B ve C enine boyuna tartışılacaktır. Kongrede ayrıca; “Karaciğer kanseri, siroz, karaciğer yağlanması ve obezite, karaciğer nakli, Hepatitlerden aşı ve korunma yöntemlerinin yanı sıra yeni ilaçların etkinliği" gibi önemli konular  ele alınacak. Dünyada ilk sıralarda bulunan karaciğer transplantasyonu konusunda ülkemiz deneyimlerinin ortaya konulması açısından, ayrıca değerli bilim adamlarımızın yaptığı araştırma sonuçlarının uluslararası arenaya sunulması açısından da bu kongre önemli bir fırsat olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.