Hayat Çocuklarda kafa travmalarına dikkat

Çocuklarda kafa travmalarına dikkat

Çocukluk çağındaki kafa travmalarının geçiştirilmesinin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirten uzmanlar, düşmeye bağlı kafa çarpmalarında, aileleri mutlaka bir sağlık kuruluşuna gitmeleri konusunda uyarıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Çocuklarda kafa travmalarına dikkat
Çocuklar düştüğü zaman hiçbir şeyi olmasa bile mutlaka bir uzman kontrolünden geçirilmeli.

Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özkan Durmaz, çocukluk çağlarındaki kafa travmalarının geçiştirilmesinin ciddi sorunlara yol açabileceğini söyledi.
Op. Dr. Özkan Durmaz, yaz aylarında çocukluk yaşlarında düşme ve buna bağlı kafa travmalarının çok yaşandığını, ancak ailelerin çoğu zaman düşmeleri basite aldıklarını ifade etti. Ebeveynlerin, düşme durumunda kanama gibi bir bulgu olmaksızın, çoğu zaman hastaneye bile gelmediklerini belirten Op. Dr. Özkan Durmaz, düşmeye bağlı kafa çarpmalarında, aileleri mutlaka ikinci basamak bir sağlık kuruluşunda bir uzmana görünmeleri konusunda uyardı.
Op. Dr. Özkan Durmaz, sözlerini şöyle tamamladı:
“Çocuklar düştüğü zaman hiçbir şeyi olmasa bile mutlaka bir uzman kontrolünden geçirilmesi, basitçe geçiştirilmemesi gerekir. O yüzden özellikle çocukluk çağındaki yaşanan travmalardan sonra çocukların mutlaka ilgili uzmana gösterilmesini öneriyoruz, ki oluşacak daha ciddi problemler gözden kaçmasın”

Bakan Kirişçi'den gençlere müjde: 'Talepleriniz karşılıksız kalmadı' diyerek duyurdu
Gündem

Bakan Kirişçi'den gençlere müjde: 'Talepleriniz karşılıksız kalmadı' diyerek duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 17 Eylül 2022 tarihinde yapılacak “Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı”nın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Yeni sınav takviminin en kısa sürede belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

Nöroloji uzmanları Joe Biden'a 'demans' teşhisi koydu: Attığı imzaların geçersiz sayılması gerekiyor
Dünya

Nöroloji uzmanları Joe Biden'a 'demans' teşhisi koydu: Attığı imzaların geçersiz sayılması gerekiyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın kameralar önünde yaşadığı aksaklıklar uluslararası basında gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde boşlukla tokalaşan Biden'ın önceki gün helikopterden indiği sırada dakikalarca ceketini giymeye çalışması ve sonrasında gözündeki gözlüğü düşürmesi şaşkınlık yarattı. Bu görüntüler konuşulmaya devam edilirken Biden, önceki gün ise Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer ile el sıkışmasının ardından tokalaşmak için tekrar elini uzattı. Biden'ın sergilediği davranışları inceleyen Nöroloji uzmanları, ABD Başkanı'nın 'demans' belirtileri gösterdiğini açıkladı. Türkiye'de bu belirtileri göstererek çeşitli testlerden geçirilen kişilere demans teşhisi konulması halinde hastaya vasi atandığı söyleyen uzmanlar, ABD Başkanı Biden gibi ileri derecede unutkanlık belirtisi gösteren kişilerin attığı imzaların geçersiz sayılması gerektiğinin altını çizdi.
Polis kaynakları, bıçaklı şahsın Paris havaalanında vurulduğunu doğruladı
Dünya

Polis kaynakları, bıçaklı şahsın Paris havaalanında vurulduğunu doğruladı

Polis kaynakları verdiği demeçte, Fransız polisinin Çarşamba sabahı Paris havaalanında bıçaklı bir şahsı vurarak öldürdüğünü doğruladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.