|
Hayat

Egzamadan tamamen kurtulmak mümkün

Vücutta oluşan egzama problemine dikkat çeken uzmanlar, tedavi yöntemi için öncelikle egzamanın neden oluştuğunun anlaşılması gerektiğini belirterek, tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Yeni Şafak
10:54 . 10/07/2018 الثلاثاء
IHA
Tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmak mümkün.

Tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmak mümkün.

Dr. Belda Yurtseven Tüner, vücutta oluşan egzama problemine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Belda Yurtseven Tüner, “Egzama dediğimiz cilt problemin çeşitleri vardır. Çocukluk çağda başlayan Atopik dermatit, temasa veya mesleksel temasa bağlı kontakt dermatit bazen strese bağlı olan veya enfeksiyon ile tetiklenen numuneler egzama veya nörodermatit gibi. Bazıları tekrarlayıcı olabilir, çeşidine göre tedavileri verilir. Tedavide bazı steroidli ponadlar, immunmodulatör kremler, yumuşak yıkama jelleri ve yoğun nemlendirici kremlere gerek duyulabilir” dedi.

Tamamen kurtulmak mümkün

Dr. Tüner, tedavi için kortizonlu ilaç tedavisi içinse, “Gerekli ve şiddetli durumlarda tabii ki kullanıyoruz. Kortizon da sonuçta bir ilaç her ilaç gibi yan etkileri olabilir fakat çok sık ve suiistimal edilerek kullanılmadığı ve kontrollü verildiğinde bir sıkıntı olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Tedavi yöntemi için öncelikle egzamanın neden oluştuğunun anlaşılması gerektiğini belirten Dr. Tüner, tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.
#Egzama
#Kaşıntı
قبل٪ s
default-profile-img