Hayat Egzamadan tamamen kurtulmak mümkün

Egzamadan tamamen kurtulmak mümkün

Vücutta oluşan egzama problemine dikkat çeken uzmanlar, tedavi yöntemi için öncelikle egzamanın neden oluştuğunun anlaşılması gerektiğini belirterek, tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Haber Merkezi IHA
Egzamadan tamamen kurtulmak mümkün
Tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmak mümkün.

Dr. Belda Yurtseven Tüner, vücutta oluşan egzama problemine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Belda Yurtseven Tüner, “Egzama dediğimiz cilt problemin çeşitleri vardır. Çocukluk çağda başlayan Atopik dermatit, temasa veya mesleksel temasa bağlı kontakt dermatit bazen strese bağlı olan veya enfeksiyon ile tetiklenen numuneler egzama veya nörodermatit gibi. Bazıları tekrarlayıcı olabilir, çeşidine göre tedavileri verilir. Tedavide bazı steroidli ponadlar, immunmodulatör kremler, yumuşak yıkama jelleri ve yoğun nemlendirici kremlere gerek duyulabilir” dedi.

Tamamen kurtulmak mümkün

Dr. Tüner, tedavi için kortizonlu ilaç tedavisi içinse, “Gerekli ve şiddetli durumlarda tabii ki kullanıyoruz. Kortizon da sonuçta bir ilaç her ilaç gibi yan etkileri olabilir fakat çok sık ve suiistimal edilerek kullanılmadığı ve kontrollü verildiğinde bir sıkıntı olmayacaktır” şeklinde konuştu.
Tedavi yöntemi için öncelikle egzamanın neden oluştuğunun anlaşılması gerektiğini belirten Dr. Tüner, tedavi çeşitleri ile egzamadan tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Ağrıyan dişinize karanfil koymayın
HAYAT
Ağrıyan dişinize karanfil koymayın

Havuza değil denize girin
HAYAT
Havuza değil denize girin

Güneş çocuğunuzun kabusu olmasın
HAYAT
Güneş çocuğunuzun kabusu olmasın

Yazın açıkta satılan gıdalar tehlike saçıyor
HAYAT
Yazın açıkta satılan gıdalar tehlike saçıyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.