Hayat Güneş taşının şifası

Güneş taşının şifası

Çeşitli renklerde güneş taşları mevcuttur En bilinen renkte olanları kahverengi karışımlı, kızıl kahve ve metalik turuncu olanlarıdır.

Abone Ol Google News
Ayşenur Asuman Uğur Yeni Şafak
Güneş taşının şifası
Orta kısmı parlak ve şeffaf yapıdaki bu taşın parlaklığı kenarlara doğru azalır. Vücudun bağışıklık sistemini desteklediği, sinir sistemini etkileyerek organların uyumlu çalışmasını sağladığı bildirilir. Eklem ve kemik hastalıklarında ağrıları hafifletici özelliği, astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında rahatlama sağlayıcı etkisi vardır. Kan dolaşımını düzenlerken, midede aşırı asit salgılanmasını azaltarak, karaciğeri, safra kesesini ve bağırsakları güçlendirici özelliği bulunduğu da bildirilir. Yeni enerji depolanmasını ve kendine güveni sağlarken, duygusal iniş çıkışları dengeleyici özelliği olduğu da ifade edilen güneş taşının ayrıca aşırı iyimserlik, utangaçlık ve zaafları giderici özelliği de bulunur. Tüm bu etkiler taş kişinin üzerinde olduğu sürece hissedilebilir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.