Hayat Kahve Festivali başlıyor

Kahve Festivali başlıyor

Kahveseverler tarafından her yıl büyük ilgiyle takip edilen İstanbul Coffee Festival, 8. kez İstanbullularla buluşuyor. Bu yıl da Türk Telekom Prime sponsorluğunda düzenlenen ve Prime’ın yüzde 50 indirimli bilet ayrıcalığı sunduğu “İstanbul Coffee Festival”, 6-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta ziyaretçilerini bekliyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kahve Festivali başlıyor
Kahve Festivali başlıyor.

Kahveseverler tarafından her yıl büyük ilgiyle takip edilen İstanbul Coffee Festival, 8. kez İstanbullularla buluşuyor. Bu yıl da Türk Telekom Prime sponsorluğunda düzenlenen ve Prime’ın yüzde 50 indirimli bilet ayrıcalığı sunduğu “İstanbul Coffee Festival”, 6-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta ziyaretçilerini bekliyor. Festival, kahve dünyasının bilinen markalarını bir araya getirirken ziyaretçiler; ödüllü yarışmalar, özel atölye çalışmaları ve ünlü isimlerin Türk Telekom Prime Sahnesi’ndeki konserleriyle keyifli vakit geçirecekler.

Türk Telekom’un ayrıcalıklı hizmetler sunan markası Türk Telekom Prime’ın sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Coffee Festival, 8. kez İstanbullularla buluşuyor. Çok sayıda sanatçı ve grubun Türk Telekom Prime Sahne’sinde konser vereceği İstanbul Coffee Festival, bu sene 6-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Türk Telekom Prime’lılar, yüzde 50 indirimli biletleri ile kendilerine özel giriş alanından sıra beklemeden festivale katılabiliyor.

MARKALAR BULUŞUYOR

Türk Telekom Prime sponsorluğunda gerçekleşecek olan İstanbul Coffee Festival’de kahve dünyasının sevilen markaları tek bir çatı altında toplanıyor. Festival boyunca ziyaretçiler, İstanbul’un tanınmış kahve dükkanları, çekirdek kahveciler, kahve makinesi üreticileriyle bir araya geliyor ve kahve yanı lezzetleri ile özel tasarım ürünlerini tatma imkânı elde ediyorlar. Festivalde ayrıca canlı sanat performansları, atölye ve seminerler de yer alıyor. Dünyanın en büyük iki kahve festivalinden biri olan İstanbul Coffee Festival’de birbirinden ünlü sanatçılar ve gruplar Türk Telekom Prime Sahnesi’nde konser veriyor. Kahveseverler, Türk Telekom Prime Lounge alanında sürpriz hediyeler, ikramlar ve ödüllü yarışmalarla keyifli vakit geçirecekler. Festivale katılmak isteyen Türk Telekom Prime müşterileri biletleri dsmbilet.com üzerinden alabiliyor.

Nefis kokulu kitaplara dair

Her yıl 1 Ekim tarihi ülkemizde ve dünyada kahve günü olarak kutlanıyor. Espresso, Americano, mırra gibi farklı kültürlerde farklı tatlarda sevilen kahve üzerine yazılmış pek çok eser de var. Kemalettin Kuzucu ve M. Sabri Koz’un birlikte hazırladığı Türk Kahvesi kitabı, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin desteğiyle hazırlanmış ve 500 yıldır Türklerin hayatında önemli bir yeri olan Türk kahvesinin tarihimizde ve kültürümüzdeki yeri anlatıyor. Beşir Ayvazoğlu’nun Kahveniz Nasıl Olsun kitabı ise kahveyi edebi bir dille anlatan kahvenin kültürümüzdeki yerini inceleyen bir eser. Uğur Asilsoy’un Nitelikli Kahve kitabı ise kahve yapımı hakkında ince ayrıntılarla dolu. Bütün bunların üstüne Salah Birsen’in Kahveler Kitabı ise bir kahve kitabında edebi lezzet arayanların severek okuyacağı türden. Yine Fincandan Gönüle Kahve Kitaplığı Enis Batur’un nefis kaleminden çıkmış buram buram kahve kokan yazılardan oluşuyor.

'Beyoğlu Kültür Yolu Festivali' başladı: Binden fazla etkinlik var
HAYAT
'Beyoğlu Kültür Yolu Festivali' başladı: Binden fazla etkinlik var

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.