HayatNeutec Group ilaç olmaya devam ediyor

Neutec Group ilaç olmaya devam ediyor

Türk ilaç sektörünün önemli firmalarından Neutec Group, Türk Kızılayı’na sunduğu ilaç desteği ile dünyanın dört bir yanına ulaşıyor. Firma, son 70 günde Türk Kızılayı’nın Gazze ve Erbil projelerine 2.6 milyon liralık katkı sağladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Neutec Group’un sunduğu ilaç desteği farklı coğrafya- larda ihtiyacı olan halklara ulaştırılıyor. Neutec Group, son 70 günde Türk Kızılayı’- nın Gazze ve Erbil projeleri- ne 2 milyon 683 bin liralık ilaç yardımında bulundu.
Neutec Group’un sunduğu ilaç desteği farklı coğrafya- larda ihtiyacı olan halklara ulaştırılıyor. Neutec Group, son 70 günde Türk Kızılayı’- nın Gazze ve Erbil projeleri- ne 2 milyon 683 bin liralık ilaç yardımında bulundu.

Türkiye hem kamu hem de özel sektör kuruluşlarıyla dünyanın farklı coğrafyalarına yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu alanda önemli adım atan kurumlardan biri de Neutec Group. Şirketin söz konusu yardımlar ve sosyal sorumluluk projeleri hakkındaki açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Tarih boyunca dini, dili, ırkı fark etmeksizin mazlumdan yana takındığı tavır ve yardıma muhtaç inşalara uzattığı şefkat eliyle her zaman bir umut ışığı olmayı başaran Türk milleti bireyselde de ve kurumsalda da yine örnek teşkil edecek yardım çalışmaları gerçekleştiriyor. Kızılay son 10 yılda 78 farklı ülkede gerçekleştirdiği organizasyonlarla uluslararası bir yardım kuruluşu olduğunu tüm dünyaya ispat etti. Özel sektör kurumlarının projelerine verdiği destekle tüm dünya insanlarına umut olmaya devam ediyor. Türk Kızılayı’nın öncülüğünde dünyanın birçok ülkesine uzanan yardım projelerine destek veren Türk iş dünyasının önemli gruplarından birisi olan Neutec Group da bu alanda destek olduğu projelerle örnek oluyor.”

2 MİLYON 683 BİN LİRALIK MALZEME YARDIMI

Türk ilaç sektörünün yerli ve milli markası olarak dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Neutec Group, son 70 günde Türk Kızılayı’nın Gazze ve Erbil projelerine 2 milyon 683 bin liralık ilaç yardımında bulundu. Neutec Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bilgiç, “Bugün dünyanın dört bir tarafında insan olarak içlerimizi acıtan, mazlumun daha da mazlum hale getirildiği olaylara üzüntüyle utanarak şahitlik etmekteyiz. Tüm bu insanlık dışı olayların sona erdiği, dünya insanlarının kardeşlik ve huzur içinde yaşadığı bir dünyayı tahayyül ederek sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almak bizim Neutec Group olarak birinci önceliğimizdir” dedi.

Devlet Bahçeli'den olaylı derbi tweeti
Spor

Devlet Bahçeli'den olaylı derbi tweeti

UEFA, Finansal Fair-play nedeniyle Yunan ekibi Panathinaikos’a 3 yıl Avrupa’dan men cezası verdi.Yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine dair sosyal medya hesabından çarpıcı paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, karşılaşmanın kaldığı yerden oynanması gerektiğini savundu.
İngiliz rejisinden Salah'ın secdesine sansür
Spor

İngiliz rejisinden Salah'ın secdesine sansür

Liverpool'un Müslüman futbolcusu Muhammed Salah, Roma ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında adından söz ettirmeye devam ediyor. İlk 45 dakikada attığı 2 golle mücadeleye damga vuran yıldız ismin gol sevinçlerinde ise dikkat çekici bir olay yaşandı. Attığı gollerden sonra secdeye gittiği bilinen başarılı futbolcunun bu anları İngiliz yayıncı tarafından gösterilmemeye çalışıldı.
Diriliş Ertuğrul'dan hem üzen hem de sevindiren açıklama
Hayat

Diriliş Ertuğrul'dan hem üzen hem de sevindiren açıklama

TRT'nin rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul'dan 116. bölümü hakkında hayranlarını hem üzen hem de sevindiren açıklama geldi. Dizinin 116. bölümünün bu hafta yayınlanmayacağı açıklandı.
Kurz mültecilerin cebindeki paraya el koydu
Dünya

Kurz mültecilerin cebindeki paraya el koydu

Avusturya’daki mülteciler için zor bir dönem daha başlıyor. Hükümetin imzaladığı yeni sözleşmeyle, ülkede yaşayan göçmen ve mültecilerin, iltica başvurusunda bulunur bulunmaz üzerlerindeki nakit paraya el konulacak. Bu paralara, diğer mültecilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.
'ALS' meydan okuması ölümle bitti
Gündem

'ALS' meydan okuması ölümle bitti

Artvin Yusufeli'nde sosyal medya üzerinde ALS hastalığına karşı farkındalık oluşturmak için 'meydan okuyorum' diyerek dereye atladı. Suyun etkisiyle bir anda boğulma tehlikesi geçiren genç kız yardım etmek için suya giren arkadaşı, kızı kurtarmasına rağmen kendisi hayatını kaybetti. Olaya ilişkin anların görüntüleri yaşananları gözler önüne serdi.