Hayat SGKdan grip aşısı açıklaması Ücretsiz dağıtılacak

SGK'dan grip aşısı açıklaması: Ücretsiz dağıtılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) milyonlarca vatandaşı ilgilendiren duyuruyu yaptı. Buna göre; gerekli şartlara uyan vatandaşlara grip aşısı ücretsiz olarak dağıtılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
​SGKdan grip aşısı açıklaması: Ücretsiz dağıtılacak
Arşiv

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yılda bir defaya mahsus milyonlarca vatandaşın eylül-şubat dönemi içerisindeki grip aşılarını karşılayacak.

ÜCRETSİZ AŞI HAKKI OLANLAR

Grip aşısı bedelinin ödendiği ilk grup olan 65 yaş ve üzerindeki kişilerde herhangi bir belge aranmaksızın grip aşılarının karşılanacağı belirtildi.

Bazı kronik hastalık taşıyanlar; astım dâhil kronik pulmoner ve kardiyovasküler sistem hastalığı olan erişkin ve çocuklar, diyabet dâhil herhangi bir kronik metabolik hastalığı olanlar, kronik renaldisfonksiyonu, hemoglobinopatisi veya immün yetmezliği olanlar veya immünsupresif tedavi alan erişkin ve çocuklar, 6 ay-18 yaş arasında olan ve uzun süreli asetil salisilik asit tedavisi alan çocuk ve adolesanların grip aşılarını, yılda bir defaya mahsus ücretsiz olmaları mümkün.

FİYATI 85 TL

Gebeliğin 13. haftasından doğuma kadar geçen sürede anne adayları da ücretsiz grip aşısı yaptırabiliyor. Grip aşısı eczanelere gelmeye başladı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, 85,12 TL olan aşının eczanelerden ücretli olarak verilmeye başladığını duyurdu.

Grip aşısı eczanelere gelmeye başladı
HAYAT
Grip aşısı eczanelere gelmeye başladı

İş yerinde aşı dönemi
KORONAVİRÜS
İş yerinde aşı dönemi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.