Hayat Şişkinlik sandı miyom çıktı

Şişkinlik sandı miyom çıktı

Diyarbakır’da 43 yaşındaki kadının şişlik şikayetiyle gittiği hastanede karnından 20 santimlik miyom çıktı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor ise meslek hayatı boyunca ilk defa bu kadar büyük bir miyom gördüğünü söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Şişkinlik sandı miyom çıktı
20 santimlik miyom.

Diyarbakır’da yaşayan 43 yaşındaki Lale Tura, karnında şişkinlik başlayınca hastaneye başvurdu. Karnında 20 santim miyom olduğu belirlenen Tura, bekar olduğu için rahim alınma riskinden dolayı ameliyat olmaktan vazgeçti.

Rahminin alınmaması için birçok tedavi merkezine başvuran hasta, arkadaşın tavsiyesiyle Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’e başvurdu. Doç. Dr. Çoksüer tarafından başarılı bir şekilde rahim alınmadan yapılan ameliyatla Tura sağlığına kavuştu.

  • Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Lale Tura’nın yanlarına geldiğinde karnında ciddi anlamda şişkinlik ve kasık ağrıları olduğunu belirterek, ultrasonla baktıklarında 20 santimlik dev bir miyom olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Doç. Dr. Çoksüer, “Ameliyata girdiğimizde karnın içerisinde her tarafı saran kafa şeklinde dev bir miyom vardı. Ameliyat esnasında sabırlı ve dikkatli bir şekilde davrandık, hastanın bağırsaklarında ciddi anlamda yapışmış durumdaydı, rahime zarar vermeden dev miyomu çıkardık. Burada amacımız hastanın rahmini almadan küçük bir insizyonla dev miyomu almaktı. Hasta bir gün sonra kendine geldi, rahat rahat yürüyor, taburcu oldu” dedi.

20 santimetre boyundaki miyon.
20 santimetre boyundaki miyon.

İkinci defa bu kadar dev bir miyomla karşılaştım

Meslek hayatında ikinci defa bu kadar büyük bir miyomla karşılaştığını aktaran Doç. Dr. Çoksüer, “Geçtiğimiz günlerde bir hastamız 8 aylık hamile olduğunu zannederek bize başvurmuştu. Yaptığımız ultrason sonucu karnındakinin bebek olmadığını, 16 santimlik dev bir miyom olduğunu görmüştük. Şimdiki hastamızda ise 20 santimlik dev miyom çıktı. Rahmi alsaydık çok kolay bir ameliyat olacaktı, fakat biz rahmi almadığımız için çok zor bir ameliyat yapmak zorunda kaldık. Ameliyat çok sabır ve tecrübe gerektiren bir ameliyattı ve başarılı bir şekilde yaptık. Hastamızı sağlıklı bir şekilde evine gönderiyoruz” diye konuştu.

Eti bile simsiyah
HAYAT
Eti bile simsiyah

Sadece Samsun’da yetişiyor
HAYAT
Sadece Samsun’da yetişiyor

Sosyal medya fenomeni kedi Yeşim öldü
HAYAT
Sosyal medya fenomeni kedi Yeşim öldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.