Koronavirüs Sağlık Bakanlığı 20 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı Ağır hasta sayısı yine arttı

20 Eylül koronavirüs tablosu: Test sayısı, vaka ve ölü sayısı

Sağlık Bakanlığı 20 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı: Ağır hasta sayısı yine arttı

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'ndaki veriler güncellendi ve 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 61 kişinin hayatını kaybettiğini, 1519 kişiye ise koronavirüs tanısı konduğunu açıkladı. Ağır hasta sayısındaki artış devam ederken artış hızı azaldı. İşte en güncel koronavirüs verileri.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Güncel koronavirüs verilerine göre, Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 61 kişinin hayatını kaybettiğini, 1519 kişiye ise koronavirüs tanısı konduğunu açıkladı.

Bugün toplam 95 bin 321 test yapılırken, bin 519 yeni vaka tanısı konuldu. Toplam vaka sayısı 302 bin 867 oldu. Bugün iyileşen bin 116 kişiyle birlikte toplam iyileşen toplam hasta sayısı 266 bin 117’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 7 toplam ağır hasta sayısının ise bin 456 olduğu açıklandı.

Son beş günün detaylı koronavirüs tablosu.

Bakan Koca'dan ağır hasta uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da güncel koronavirüs verilerini paylaşırken "Bugün ağır hasta sayımız 1.456’ya ulaştı. Artış hızı yavaşlamış olsa da bu sayı azalmadan huzurlu olamayız. Birlikte mücadele virüsü yenecek en önemli güç. Sağlık çalışanlarımıza vefa göstergemiz tedbirde güç birliğidir." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca uyardı: Grip vakaları salgın açısından çok sakıncalı
OYNAT 00:45
Bakan Koca uyardı: Grip vakaları salgın açısından çok sakıncalı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Tüm dünyayı tehdit edecek bir riske yaklaşıyoruz. Grip vakaları salgın açısından çok sakıncalıdır. Grip, hastalığın yayılmasını hapşırma ve öksürmelerle kolaylaştıracaktır. Koronavirüs ve grip aynı şekilde bulaşmaktadır. Tedbirleri uygulamazsak hastalık grip gibi önü açık bir şekilde yayılabilir' ifadelerini kullandı.


Salgından çıkışın umudu Kovid-19 aşısı için çalışmalar sonuca yaklaşıyor

Dünyada yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmalarında tünelin ucu göründü.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, dünya çapında 8 aşı adayı klinik denemelerin nihai safhası durumundaki 3'üncü aşamada insanlar üzerinde test edilirken 1 aşı adayı 3'üncü aşama denemelere başlamak üzere izin aldı.

Üçüncü aşamadaki aşı adaylarından 5’inin acil kullanımına onay verildi. Bunlardan ABD’de ve İngiltere’de denenen 2’sinin testlerinin ekim sonunda tamamlanarak yaygın şekilde kullanılması hedefleniyor. Diğer yandan Çin ve Rus hükümetleri tarafından acil kullanımına izin verilen 3 aşı adayının ise klinik deneme programı dışında, sağlık çalışanları ve kamu görevlileri üzerinde uygulanmaya başladığı bildiriliyor

Sağlık Bakanı Koca: Salgının sonunun yakın olduğu görülüyor
OYNAT 02:19
Sağlık Bakanı Koca: Salgının sonunun yakın olduğu görülüyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Bilimsel gelişmeler salgının sonunun yakın olduğunu gösteriyor. İnsan aklı koronavirüs karşısındaki galibiyetini yakın zamanda ilan edebilecek' dedi.


Türkiye'den 8 aşı adayı klinik öncesi safhada

DSÖ kayıtlarına göre, klinik deneme aşamasındaki aşılar dışında dünyada 146 aşı adayı da klinik öncesi değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Bunlar arasında Türkiye'den Ege Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ile Acıbadem Labmed Sağlık Hizmetleri AŞ, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesinin aşı çalışmaları yer alıyor.

Koronavirüsü yenen doktor: Hastalık ansızın yakalıyor ve hemen de bırakmıyor
KORONAVİRÜS
Koronavirüsü yenen doktor: Hastalık ansızın yakalıyor ve hemen de bırakmıyor

Yarın okul var mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
GÜNDEM
Yarın okul var mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Salgın nedeniyle düğünlerini iptal ettiler, paralarını alamadılar
KORONAVİRÜS
Salgın nedeniyle düğünlerini iptal ettiler, paralarını alamadılar


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.