Koronavirüs Türkiyenin 3 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı Vaka sayısı korkutuyor

Türkiye'nin 3 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı korkutuyor

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 3 Ocak koronavirüs tablosu yayınlandı. Açıklanan veriler incelendiğinde vaka sayısının düne göre büyük artış gösterdiği ve 45 bine dayandığı görülüyor. Bakan Koca tabloyu paylaşarak yaptığı açıklamada Omicron varyantı ile ilgili hatırlatmalarda bulunarak uyarıda bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
3 Ocak vaka sayısı: 3 Ocak korona tablosu
Arşiv

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" sitesinden paylaştı. Buna göre, son 24 saatte 368 bin 913 Kovid-19 testi yapıldı, 44 bin 869 kişinin testi pozitif çıktı, 160 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı 27 bin 492 oldu.

  • 18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 83,26, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 91,77 olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 132 milyon 897 bin 714 doza yükseldi.

18 yaş ve üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın oldu.

  • En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

'SOSYAL MESAFEYİ OMICRON'A GÖRE AYARLAYIN'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, havalandırması kısıtlı, kalabalık ortamlarda vakit geçirilmemesi ve maskenin koruyacak şekilde takılması gerektiğini belirtti.

  • Koca, "Sosyal mesafeyi, Omicron varyantının kolay bulaştığını bilerek ayarlamalıyız. Hijyen kurallarına uymalıyız. Aşı hatırlatma dozunu zamanında yaptırmalıyız." ifadelerini kullandı.

Bugünün koronavirüs tablosu
Bugünün koronavirüs tablosu

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 2 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 60 yaş üzerine çağrı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 2 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 60 yaş üzerine çağrı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.