Koronavirüs Aşı sırası 55 yaş üstünde

Aşı sırası  55 yaş üstünde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programında yeni bir safhaya geçildiğini duyurdu. Bakan Koca, "Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Aşı sırası​ 55 yaş üstünde
Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün itibariyle aşılamada yeni bir safhaya geçildiğini duyurdu. Bakan Koca, “Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum” açıklamasını yaptı. Koca, Türkiye’de Kovid-19’la mücadele kapsamında dün itibarı ile 20 milyondan fazla doz aşı yapıldığını belirterek, aşı programının tüm güçlüklere rağmen kararlılıkla süreceğini bildirdi. Koca, “20 milyondan fazla doz aşı yaptık. Büyüklerimizi ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı öncelikle korumaya almaya çalıştık. Aşı programımız tüm güçlüklere rağmen kararlılıkla sürecek” dedi.

Sağlık Bakanı Koca beş kritik şehrin yoğun bakım doluluk yüzdelerini açıkladı
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca beş kritik şehrin yoğun bakım doluluk yüzdelerini açıkladı

İSTANBUL’DA YÜZDE 71,4 DOLULUK

  • Öte yandan Bakan Koca vaka artışımızın en yüksek olduğu İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova illerinin sağlık müdürleri ve valileriyle video konferans üzerinden toplantı yaptı. Twitter’dan toplantıya ilişkin bilgi veren Koca, paylaşımında; “İstanbul’da yoğun bakım yataklarında doluluk yüzde 71,4, Çanakkale’de 67,1, Tekirdağ’da 73,5, Kırklareli’nde 69, Yalova’da 55,4” ifadelerini kullandı.

Vefat sayısı bir ayda 4 kat arttı
KORONAVİRÜS
Vefat sayısı bir ayda 4 kat arttı

Türkiye varyantı olabilir
KORONAVİRÜS
Türkiye varyantı olabilir
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.