Koronavirüs Bakan Koca duyurdu Aşı programına yeni meslek grupları dahil edildi

Bakan Koca duyurdu: Aşı programına yeni meslek grupları dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına; avukat, berber, kuaför gıda üretim ve dağıtım sektörü ile, kafe lokanta ve restoran çalışanlarının da dahil edildiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bakan Koca duyurdu: ​Aşı programına yeni meslek grupları dahil edildi | gıda üretim ve dağıtım sektörü ile, kafe lokanta ve restoran çalışanları aşı olabilir mi? berber ve kuaförlere aşı önceliği mi geldi?
Arşiv

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin." dedi.

Bakan söz konusu açıklamanın ardından yaptığı diğer açıklamalarda ise, "Aşı programı kapsamında avukat, berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, geçtiğimiz günkü açıklamasında da, 45 yaş ve üzeri tüm vatandaşların aşılanma sürecinin başladığını duyurmuştu.

Türkiye'nin 10 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 10 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı

İl il aşı sayısı açıklandı: Toplam aşı sayısı 32 milyonu geçti
KORONAVİRÜS
İl il aşı sayısı açıklandı: Toplam aşı sayısı 32 milyonu geçti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.