Koronavirüs İstanbulun vaka sayısı Türkiyenin yüzde kırkına ulaştı

Bakan Koca'dan İstanbul açıklaması: İstanbul'da vaka sayısı kaç?

İstanbul'un vaka sayısı Türkiye'nin yüzde kırkına ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da vaka sayısının Türkiye genelinin yüzde 40'ına, Ankara'nın ise 5 katına ulaştığını açıkladı. Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı 'İstanbul'daki tablonun ne kadar ağırlaştığına' yönelik paylaşımda, tedbirin önemine dikkat çekti ve yaptığı bir sonraki paylaşımda da İstanbullulara, mecbur olmadıkça kalabalıklara girmemeyi tavsiye etti.

Haber Merkezi AA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki vaka artışlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca durumun vahametini bildirdiği sosyal medya paylaşımında tedbirin önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı 22 Ekim koronavirüs sonuçlarını açıkladı: Ölü sayısı 71, hasta sayısı 2102
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanlığı 22 Ekim koronavirüs sonuçlarını açıkladı: Ölü sayısı 71, hasta sayısı 2102

"Maskenin önemi arttı"

  • Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz" ifadelerini kullandı.

"Mecbur olmadıkça kalabalıklara girmeyin"

  • Koca, ilk paylaşımının ardından yaptığı bir başka paylaşımda ise "İstanbul’da en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz. Mecbur olmadıkça kalabalık ortama girmeyin" ifadelerini kullanarak, İstanbulluları uyardı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden gelecek birkaç ay ile ilgili açıklama: Zorlu geçecek
KORONAVİRÜS
Dünya Sağlık Örgütü'nden gelecek birkaç ay ile ilgili açıklama: Zorlu geçecek
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.