Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Sigara içenlerde koronavirüs 2,4 kat daha ağır seyrediyor

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara: Sigara içenlerde koronavirüs 2,4 kat daha ağır seyrediyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Wuhan'da yapılan araştırmada koronavirüs olup, sigara içenlerde hastalığın ağır seyretme olasılığının 2,4 kat daha yüksek olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Kara, "Şimdi sigarayı bırakma zamanı" dedi.

Haber Merkezi DHA
Ateş Kara
Ateş Kara

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği Başkanı Prof. Dr. Ateş Kara, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentinde yapılan araştırmanın sonucunu paylaşarak, sigaranın etkisine dikkat çekti.

Prof. Dr. Kara, "Eğer sigara içiyorsanız, şimdi bırakma zamanı. Ne kadar çabuk bırakılırsa, o kadar iyi. Wuhan'da yapılan araştırma, COVID-19 olan ve aktif sigara içenlerde, hastalığın ağır seyretme olasılığının 2,4 kat daha yüksek olduğunu ortaya koydu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de karantinaya alınan il, ilçe, belde, köy, mahalle ve mezralar
FOTOĞRAF 11
Title
Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinin Yeşilören köyü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Title
Karabük'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iki mahalle karantinaya alındı.
Title
Amasya'da Ezine köyü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Title
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Çakırlar köyü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Title
Kırıkkale'nin Delice ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Büyükavşar köyüne giriş ve çıkışlar, jandarma ekiplerince kapatıldı.
Title
Bilecik'in Bozüyük ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Title
Bilecik’te Akpınar köyünde koronavirüs karantinasına alındı.
Title
Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde 9 katlı bir bina koronavirüs nedeniyle karantina altına alındı. Binaya giriş ve çıkışlar yasaklandı.
Title
Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Kozluca köyü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Title
Bursa’nın Keles ilçesinde bulunan ve 6 korona virüs vakası görülen bir kırsal mahalle, karantina altına alındı.
Title
Van’ın Başkale ilçesine bağlı bir mahalle korona virüsü tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Türkiye'de karantinaya alınan il, ilçe, belde, köy, mahalle ve mezralar
Koronavirüs tedbirleri kapsamında; 8 Nisan itibarı ile 45 ilde; 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezra olmak üzere toplam 156 yerleşim yerinde karantina uygulaması yapılıyor. Toplam 5 ildeki 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulaması sona erdirildi.İşte karantina uygulaması yapılan son yerler...


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.