Koronavirüs Elazığda koronavirüs tedbiri Bir ilçeye giriş çıkışlar kısıtlandı

Elazığ’da koronavirüs tedbiri: Bir ilçeye giriş çıkışlar kısıtlandı

Elazığ’da valilik kararıyla bir mahallenin korona virüs nedeniyle karantinaya alındığı açıklandı. Mahallenin bağlı olduğu Karakoçan ilçesine giriş ve çıkışlar kısıtlandı.

Haber Merkezi İHA
İlçeye giriş ve çıkışlar kapatıldı
İlçeye giriş ve çıkışlar kapatıldı

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da alınan önlemler artırılmaya devam ediyor. Kentte Karakoçan ilçesine bağlı Kulubaba Mahallesinde koronavirüs görülmesiyle mahallenin karantinaya alınmasının ardından yeni önlemler alındı.

Valilik kararıyla alınan önlemler kapsamında ilçeye giriş ve çıkışlar kapatıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere verildi:

  • "Karakoçan ilçesine, zaruri hizmetler hariç bütün araç giriş çıkışlarının sınırlandırılmasına, ilçeye bağlı köyler arası ve köylerden ilçe merkezine geçişin, cenaze, taziye, komşuluk ilişkileri gibi her türlü ziyaret dahil ikinci bir karara kadar kısıtlanmasına, bu kısıtlamalara istisna getirme konusunda İlçe Kaymakamının yetkili kalınmasına karar kılındı"

KAYMAKAMLIKTAN İZİN ALMALARI GEREKİYOR

İlçede ikamet eden, il merkezi veya diğer ilçelerde çalışan kamu personeli ve özel sektör çalışanlarının alınan kısıtlama kararlarına eksiksiz uyması istenilen açıklamada,İlgili kamu kurumu çalışanlarının kamu hizmetlerini Karakoçan Kaymakamlığı emrinde yürütmelerine, tedarik zinciri ve lojistik sektörlerinde çalışanlar dışındaki özel sektör çalışanlarının ise ilçeye giriş veya ilçe dışına çıkabilmeleri için ilçe kaymakamlığından izin almalarının da kararlaştırıldığı aktarıldı. Açıklamada ayrıca ilçede ikamet etmeyip başka yerde oturan fakat Karakoçan’da görev yapan kamu kurumu ve özel sektör çalışanlarının ilçe Kaymakamlığının onayı ile alınan kararlardan istisna tutulabilmesi veya idari izinli sayılması istendi.

Öte yandan kararlara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca her ihlal için 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacağı kaydedildi.

Koronayla mücadeleye dev katkı: 155 solunum cihazı Başakşehir Hastanesi’ne gidecek
KORONAVİRÜS
Koronayla mücadeleye dev katkı: 155 solunum cihazı Başakşehir Hastanesi’ne gidecek
Abone Ol Google News
İstanbul'da platonik aşık dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı
Gündem

İstanbul'da platonik aşık dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı

Maltepe'de 22 yaşındaki Muharrem E. devlet hastanesinde idari bölümde çalışan komşusu Ayşegül Aktürk'e (36) karşı ilgi duyuyordu. Ancak Aktürk'ün karşılık vermediği öğrenilen Muhammet E. dehşet saçtı. Eşinden boşanan ve 2 çocuk annesi kadın sabah işe gitmek için evden çıktığı sırada saldırgan tarafından yolu kesildi ve bıçaklanarak öldürüldü.
10 Millet Bahçesi daha açılıyor
Hayat

10 Millet Bahçesi daha açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği ve birçok ilimizde hizmete açılacak olan Millet Bahçeleri için tarihi gün geldi. İstanbul, Sakarya, Samsun, Batman, Sivas, Bursa, Trabzon, Diyarbakır ve Elazığ'da yapımı tamamlanan Millet Bahçeleri açılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Cumhuriyetimizin 100. yılına, 2023'e doğru giderken, ülkemizin en prestijli projelerinden biri olan millet bahçelerimiz, 1000 yıllık şehircilik geleneğimizin bir yansıması, tabiatla şehirlerimizi ve insanımızı buluşturan bir köprü olacak" dedi.
Meyvelere zarar veren Sirke Sineği ile mücadele için çiftçiye tuzak dağıtıldı: Verim doğal yöntemlerle artırılacak
Ekonomi

Meyvelere zarar veren Sirke Sineği ile mücadele için çiftçiye tuzak dağıtıldı: Verim doğal yöntemlerle artırılacak

UYMSİB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Senih Yazgan, dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsünün, gıda ve tarımın vazgeçilmez olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini belirterek, zararlılarla mücadelede olabildiğince kimyasal ürünlerden uzak kalınması gerektiğini söyledi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.