Koronavirüs Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu Aşılamada yaş 45e düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Aşılamada yaş 45'e düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılamaya yarından itibaren 45 yaşa düşürüyoruz." açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi DHA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Aşılamada yaş 45e düştü
Arşiv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aşılamada yaş 45'e düştü

Bakan, "Yarından itibaren aşılama 45 yaşa düşecek" ifadelerini kullandı.

Yeni aşılar yolda

Koca ayrıca, hafta başında 4,2 milyon doz BioNTech aşısının daha Türkiye'ye geleceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu: Uygulama bugün başladı
FOTOĞRAF 15
Title
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada Biontech aşısında aile sağlığı merkezlerinin de devreye girdiğini, randevusunu alan vatandaşların aşılarını yaptırabileceğini duyurdu. Ankara'da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ya da e-Nabız’dan randevu alan vatandaşlar, bugün aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşılarını olmaya başladı.
Title
75'inci Yıl Oran Aile Sağlığı Merkezi’nde de vatandaşlara Biontech aşıları uygulandı. Merkezde ebe olarak görev yapan Mehtap Bacak, Biontech randevularımız bugün başladı.
Title
Daha önce sürece Sinovac ile başlamıştık. Randevu alan hastalarımız bize başvuruyorlar. Biz burada herhangi bir kronik rahatsızlıklarının olup olmadığı, alerjilerinin olup olmadığını öğrendikten sonra, aşılarını gerçekleştiriyoruz. Zaten bu sürecin önüne ancak bu şekilde geçebiliriz. Sosyal mesafe, maske, hijyen ve aşılamayı yaprak bu süreci toplum olarak atlatabiliriz. Başvurular bugünle birlikte yoğunlaşmaya başladı diye konuştu.
Title
Aşı olan akademisyen Eren Özdemir ise aşının topluma büyük faydası olduğunu söyledi. Bilime çok güvendiğini belirten Özdemir, Bu umut filizini de bilim bize sağlıyor aslına bakarsanız. Bizi böyle bir illetten kurtardığı için özellikle Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e çok büyük teşekkür borçluyuz. O yüzden ben herkesi gecikmeden aşı olmaya ve bilime güvenmeye çağırıyorum. Ben de ilk günden randevumu aldım bu yüzden dedi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu: Uygulama bugün başladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası bugün Ankara ve İstanbul'da aile sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara Biontech aşılarının uygulanması başladı.

Ağır hasta sayısı son bir ayda üçte birden fazla azaldı
KORONAVİRÜS
Ağır hasta sayısı son bir ayda üçte birden fazla azaldı

Hindistan'da 28 filin koronavirüs testi pozitif çıktı
KORONAVİRÜS
Hindistan'da 28 filin koronavirüs testi pozitif çıktı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.