Koronavirüs Samsunda 2 bin kişiyi aşıya ikna etti Başarı belgesi ile ödüllendirildi

Samsun’da 2 bin kişiyi aşıya ikna etti: Başarı belgesi ile ödüllendirildi

Samsun ilkadım ilçesinde tıbbi sekreter olan Emel Küçükoğlu, 2 bin kişiyi doğru bilgilendirme sayesinde aşıya ikna etti. Küçükoğlu, Vali Dağlı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Samsun’da 2 bin kişiyi aşıya ikna etti: Başarı belgesi ile ödüllendirildi
Emel Küçükoğlu, 2 bin kişiyi doğru bilgilendirme sayesinde aşıya ikna ettiği için ödüllendirildi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hatice Öz ve tereddütleri olduğu için aşı yaptırmayan yaklaşık 5 bin kişiyle görüşerek 2 bine yakınını doğru bilgilendirmeyle ikna eden İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli tıbbi sekreter Emel Küçükoğlu’nu özverili çalışmaları dolayısıyla başarı belgesiyle ödüllendirdi.

Büyük fedakarlıkla çalışıyorlar


Koronavirüsün Türkiye ve Samsun’da görüldüğü ilk andan itibaren canları pahasına büyük bir fedakarlıkla çalışan tüm sağlık çalışanlarına bu mücadelenin en ön safında yer alarak ortaya koydukları gayret için minnettar olduklarını ifade eden Vali Dağlı, aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Vali Dağlı'dan aşı çağrısı

Aşı konusunda çekinceleri olduğu için henüz aşı yaptırmamış veya dozlarını tamamlamamış olanların kulaktan dolma bilgilere itibar etmemeleri gerektiğini ifade eden Vali Dağlı, “Kendilerine, resmi kaynaklardan alacakları doğru bilgilerle tereddütlerini gidererek bir an önce aşılarını yaptırmaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

Aşı ikna timlerinin büyük çabası: Telefonda ikna olmayanların evlerine gidiyorlar
FOTOĞRAF 12
Title
Koronavirüs risk haritasında nüfusa oranla en az vakanın olduğu 530 bin nüfuslu Şırnak'ta, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 'Aşı ikna timi' sahada ve masada aşıya karşı endişe yaşayanların tedirginliğini gideriyor. Ekipler, aşı olmak istemeyenleri belirleyip telefonla irtibata geçiyor. Ekipler, telefonda ikna edemedikleri kişilerin evlerine gidiyor.
Title
Merkeze bağlı Balveren beldesinde sahaya inen 'aşı ikna timi' yaptıkları çalışmayla burada aşı olması gereken grubun yüzde 85'ine ulaşarak, aşı olmalarını sağladı. Aşıya karşı olanları ikna etmek için birçok kez görüşme yaptıklarını söyleyen Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Tevfik Bayram, Öncelikle aile hekimlerimiz, çağrı merkezimizden aşı sırası gelen vatandaşlarımızı arıyoruz.
Title
Onları ikna etmeye çalışıp, randevu almalarını sağlıyoruz. Eğer randevu alamıyorlarsa bu konuda yardımcı oluyoruz. İkna olmayan kişileri biz birkaç defa arıyoruz. Telefonla ikna olmadıkları zaman evlerine gidiyoruz. Gündüz gidiyoruz. Bazı vatandaşlarımız oruç olduğunda dolayı gündüz aşı olmak istemiyor. Bu tür durumlarda bizler geceleri de bu kişileri ziyaret edip aşı olmalarını sağlıyoruz” dedi.
Title
Aşı ikna timinde yer alan Dr. Ümran Erdoğan da, Aşı olmak istemeyenleri ikna etmeye çalışıyoruz. Çağrı merkezlerimizden, aile sağlığı merkezlerimizden, toplum sağlığı merkezimizden öncelikle arıyoruz. Baktık ki bu vatandaşlarımız gerçekten aşı olmak istemiyor. O zaman biz ekipçe vatandaşlarımızın yanına gidiyoruz. Bazı vatandaşlarımız oruçtan dolayı aşı olmak istemiyor. Bundan dolayı biz ekiplerimizle birlikte iftardan sonra da aşılamaya geliyoruz diye konuştu.
Title
Şırnak Devlet Hastanesi Tıbbi Sekreteri Abdullah Gülen de koronavirüsle mücadelede aşının önemine değinerek, Aşının faydalarını gördük. 60 yaş üstü aşı olan vatandaşlar da bu hastalığa çok nadiren yakalanıyor. Hastalığa yakalananlar da hafif şekilde atlatıyor. Şu anda dünyada aşıyı bekleyen milyonlarca insan var. Devletimizin kendi imkanları ile aşıyı tedarik ettiğini, şehrimize, kapılarına kadar doktor, hemşire ile kapılarına kadar getiriyor dedi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Aşı ikna timlerinin büyük çabası: Telefonda ikna olmayanların evlerine gidiyorlar
Türkiye'de nüfusa oranla en az vakanın olduğu Şırnak'ta, 'Aşı ikna timi' sahada çalışmalarını sürdürüyor. Aşı ikna timinde yer alan Dr. Ümran Erdoğan, telefonda ikna edemedikleri kişilerin evlerine gittiklerini belirterek, “Bazıları oruçlu olduğundan dolayı aşı olmak istemiyor. Biz de iftardan sonra gelip, bu kişiyle görüşüp aşı olması için ikna ediyoruz" dedi.


Doğu'daki kırmızının nedeni kısırlık yalanı: Aşı ikna timleri çalışmalara başladı
HAYAT
Doğu'daki kırmızının nedeni kısırlık yalanı: Aşı ikna timleri çalışmalara başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.