Koronavirüs Türkiyenin 9 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı İki il maviye döndü

Türkiye'nin 9 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı: İki il maviye döndü

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 9 Temmuz koronavirüs tablosu yayınlandı. Bugün iki ilimiz daha maviye dönerken, aşılamada ilk sırada Muğla yer aldı, en düşük aşılama ise Bitlis’te oldu. İşte 8 Temmuz koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Son dakika haberleri: Türkiyenin 9 Temmuz koronavirüs vaka ve ölü sayısı açıklandı
Arşiv

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni koronavirüs tablosu açıklandı. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 59 oldu. Bir günde toplam 228 bin 826 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 126 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 60,35 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 27,02 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 57 milyon 19 bin 923’e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 81,7 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, İzmir ve Bilecik takip etti.

Türkiye'nin koronavirüs vaka ve aşı tablosu.
Türkiye'nin koronavirüs vaka ve aşı tablosu.

En düşük aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 31,1 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Muş, Batman, Şırnak, Bingöl ve Ağrı takip etti.

"Bir an evvel aşınızı olun"

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün iki ilimiz daha maviye döndü. Yeni örnek iller Kırklareli ve Çanakkale. Birlikte mücadelenin yeni sahası aşı olmaktır. Bir an evvel aşınızı olun” dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.