Koronavirüs Türkiyenin 7 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'nin 7 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 7 Ağustos koronavirüs tablosu yayınlandı. İşte 7 Ağustos koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Son dakika: Türkiyenin 7 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı
Arşiv

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 112 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 25 bin 100 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

Son 1 günde toplam 246 bin 37 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 6 bin 758 olarak kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 67,15 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 46,20 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 75 milyon 857 bin 256’a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,8 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Aydın, Eskişehir, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 41,5 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Siirt ve Iğdır takip etti.

Bakan Koca hafta sonu detayına dikkat çekti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Vaka sayılarının hafta sonu olmasına rağmen yüksek seyretmesi sorun olabilir. Bunun önünü almak için aşı olmalı ve bağışıklık kazanana kadar tedbirlere uymalıyız” dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 6 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 6 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.