Koronavirüs Türkiyeden KKTCye 40 bin doz koronavirüs aşısı daha

Türkiye'den KKTC'ye 40 bin doz koronavirüs aşısı daha

Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne 40 bin doz daha Sinovac aşısı gönderildi. Aşılar, KKTC Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edilirken, Türkiye'nin KKTC'ye gönderdiği aşı miktarı ise son gönderimle birlikte 140 bin doza ulaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Türkiyeden KKTCye 40 bin doz koronavirüs aşısı daha
Aşılar, KKTC Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Türkiye, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 40 bin doz Sinovac aşısı daha ulaştırdı.

Aşıları taşıyan Türkiye Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak, saat 01.30'da Ercan Havalimanı'na iniş yaptı. Aşılar, KKTC Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Bugün gelen aşılarla Türkiye'nin KKTC'ye gönderdiği aşı miktarı 140 bine ulaştı.

KKTC Başbakanı Ersan Saner, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid-19 salgınında mücadelemizi siz halkımız ve Türkiye'nin desteği ile etkin bir şekilde sürdürüyoruz. Bu gece Anavatan Türkiye'den 40 bin SINOVAC aşı daha yurdumuza gelecektir. Anavatan Türkiye'mize yürekten teşekkür ediyoruz. Lütfen kurallara ve kısıtlamalara uyalım." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'den KKTC’ye 20 bin doz aşı daha
KORONAVİRÜS
Türkiye'den KKTC’ye 20 bin doz aşı daha

Bakan Koca açıkladı: 55 yaş üzeri vatandaşlar hastanelerde aşı kuyruğu oluşturdu
KORONAVİRÜS
Bakan Koca açıkladı: 55 yaş üzeri vatandaşlar hastanelerde aşı kuyruğu oluşturdu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.