Koronavirüs Türkiyenin 10 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Koca Büyük sonuçlara yol açacak deyip uyardı

Türkiye'nin 10 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca 'Büyük sonuçlara yol açacak' deyip uyardı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 10 Kasım koronavirüs tablosu yayınlandı. Tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Aşı olmak, yeni dozları gününde yaptırmak, salgın tedbirlerine uymak düşünülenden büyük sonuçlara yol açacaktır." dedi. İşte 10 Kasım koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 10 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca Büyük sonuçlara yol açacak deyip uyardı
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 203 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 27 bin 259 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş ve üzeri nüfusun aşılanması verilerinde 1'inci doz Türkiye ortalaması yüzde 89,78, 2'nci doz ortalaması yüzde 79,60 olarak ölçüldü.

Ayrıca, 1'inci dozda 55 milyon 726 bin 882, 2'nci dozda 49 milyon 405 bin 70 ve 3'üncü dozda 11 milyon 498 bin 68 olmak üzere toplam 117 milyon 866 bin 846 aşı uygulandı.

En az 2 doz aşı olan kişi sayısının en yüksek olduğu iller; Ordu, Amasya, Muğla, Osmaniye, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne olurken, 2 doz aşı yapılan kişi sayısının en az olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt oldu.

  • Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı olmak, yeni dozları gününde yaptırmak, salgın tedbirlerine uymak düşünülenden büyük sonuçlara yol açacaktır. Çünkü Covid-19 aşısı ve tedbirler bizleri koruma altına almakla kalmaz: virüsün yayılma, yaşama alanını daraltır. Yüksek aşı oranı ve tedbir virüsün gücünü kırar." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 9 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan testi pozitif çıkanlara çağrı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 9 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan testi pozitif çıkanlara çağrı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.