Koronavirüs Türkiyenin 11 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı Vefat sayısı yeniden artışa geçti

Türkiye'nin 11 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vefat sayısı yeniden artışa geçti

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 11 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. İşte 11 Eylül koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Türkiyenin 11 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı
Arşiv

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 259 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 22 bin 923 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 82,83, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 64,70 olarak gerçekleşti.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 101 milyon 454 bin 754'e yükseldi. Kovid-19 ile mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 406 bin 87 doz aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il sırasıyla Muğla, Edirne, Kilis, Çanakkale, Tekirdağ, Yalova, Amasya, Aydın, Balıkesir ve Antalya olarak açıklandı.

En az bir doz aşı yapılanların oranı en az iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Bitlis olarak sıralandı.

Bakan Koca: Geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız

Vaka tablosunu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Vaka sayımız 22.923. Can kaybımız 259. Vefat sayılarının azalması; tedbirlere herkesin birlikte - düzenli uymasına, tam doz aşı oranının hızla artmasına bağlı. Yayılımı ve sonuçlarını böyle durdurabiliriz. Her yeni gün, salgın şartlarından geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 10 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı stabil
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 10 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı stabil

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.