Koronavirüs Türkiyenin 12 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Koca yeni vakalara yol açan tutumu özetledi

Türkiye'nin 12 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca yeni vakalara yol açan tutumu özetledi

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 12 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. İşte 12 Eylül koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 12 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca yeni vakalara yol açan tutumu özetledi
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 243 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 21 bin 352 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 83,03 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 64,94 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 101 milyon 748 bin 658’e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Kilis, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Yalova, Amasya, Aydın, Antalya, Balıkesir takip etti.

En düşük aşılama Gümüşhane

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 63,8 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Gümüşhane’yi sırasıyla Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Elazığ takip etti.

Bakan Koca: Vakalara 'Bana bir şey olmaz' ihmali yol açıyor

Vaka tablosunu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugünkü vaka sayısı: 21.352. Bu vakalara “Bana bir şey olmaz.” ihmali yol açıyor. Bugünkü can kaybı: 243. Vefatların nedeni, ihmallerin yol açtığı yayılım. Tam doz aşımızı zamanında olmalı, tedbirlere düzenli ve birlikte uymalıyız. Risk devam ediyor." açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 11 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vefat sayısı yeniden artışa geçti
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 11 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vefat sayısı yeniden artışa geçti

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.