Koronavirüs Türkiyenin 14 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı Vaka sayısı 30 bine dayandı

Türkiye'nin 14 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 30 bine dayandı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 14 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. Günlerdir artan vaka sayısının bugün de yükseldiği görüldü. İşte 14 Eylül koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 14 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 30 bine dayandı
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 276 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 27 bin 802 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 83,74, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 65,93 oldu.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 103 milyon 1616'ya yükseldi. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 570 bin 9 doz aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il sırasıyla Muğla, Kilis, Tekirdağ, Yalova, Edirne, Çanakkale, Amasya, Aydın, Antalya ve Balıkesir olarak açıklandı.

En az bir doz aşı yapılanların oranı en düşük iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Elazığ olarak sıralandı.

Bakan Koca: Başarının şartı Birlik ve istikrar

Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni can kaybımız 276. Daha önce tabloda belirtilen vakalardan 276’sı bugün ölümle sonuçlandı. Aşıda ve tedbirlerde birlik ve beraberliği sağlarsak; kısa sürede vaka sayıları, ardından da can kayıpları hızla düşer. Salgına karşı başarının şartı birlik ve istikrardır." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 13 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısında ürküten artış
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 13 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısında ürküten artış

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.