Koronavirüs Türkiyenin 16 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı Risk daha da yaygın açıklaması

Türkiye'nin 16 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: 'Risk daha da yaygın' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 16 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan hareketlilikle riskin daha da yaygın olduğuna dikkat çekti. İşte 16 Eylül koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 16 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Risk daha da yaygın açıklaması
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 262 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 28 bin 118 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama 52 milyon 315 bin 108 ile ortalama yüzde 84,28 oldu. 2. doz 41 milyon 435 bin 326 ile ortalaması yüzde 66,76 olurken, 3. doz aşı uygulanan kişi sayısı 9 milyon 696 bin 724 oldu. 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 104 milyon 020 bin 938’e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,3 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Kilis, Yalova, Tekirdağ, Edirne, Amasya, Aydın, Çanakkale, Antalya ve Eskişehir takip etti.

En düşük aşılama Gümüşhane’de

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 65,4 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Gümüşhane’yi sırasıyla Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Bingöl, Siirt, Muş, Bayburt ve Elazığ takip etti.

Bakan Koca: Artan hareketlilikle risk daha da yaygın

  • Tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Can kaybımız 262. Vaka sayımız 28.118. Artan hareketlilikle risk daha da yaygın. Yarın tedbirleri uygulayarak, ortalama 1 hafta sonra tablodaki sonuçların değişmesinde, 2. doz aşınızı olarak da, 2 hafta sonra salgına karşı kalıcı başarı elde edilmesinde pay sahibi olabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 15 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan çift doz aşı çağrısı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 15 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan çift doz aşı çağrısı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.