Koronavirüs Türkiyenin 20 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'nin 20 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 20 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük vaka tablosunda değişikliğe gidildiğini ve bugünden itibaren en az iki doz aşı olanları oranlarının paylaşılacağını duyurdu. İşte 20 Eylül koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 20 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı
Arşiv

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 231 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 27 bin 688 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yenilenen tabloya göre, ikinci doz aşı yapılma oranı yüzde 68.13 oldu.

Birinci doz aşı yapılma oranı ise yüzde 85.10'a yükseldi.

Bir, iki ve üçüncü doz toplamı ise 105 milyon 611 bin 261'e ulaştı.

Birinci doz olanların sayısı 52 milyon 824 bin 748, ikinci doz uygulananların sayısı 42 milyon 286 bin 431 ve üçüncü doz uygulananların sayısı ise 9 milyon 874 bin 693 oldu.

AŞILAMA ORANLARININ YÜKSEK VE DÜŞÜK OLDUĞU İLLER

Vaka tablosuna göre, en çok aşılama oranına sahip iller; Kırklareli, Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, Ordu Balıkesir, Burdur ve İzmir olurken, en az aşılama oranına sahip iller ise; Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Ağrı ve Bingöl olarak sıralandı.

GÜNLÜK VAKA TABLOSU DEĞİŞTİ

Sağlık Bakanı Bakan Koca paylaşımında, "GÜNLÜK COVİD-19 TABLOMUZ DEĞİŞTİ. Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Can kayıpları hala yüksek
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Can kayıpları hala yüksek

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 'Muz' videosu çekip provokasyon yapan 7 Suriyeli gözaltına alındı sınır dışı edilecekler
Gündem

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 'Muz' videosu çekip provokasyon yapan 7 Suriyeli gözaltına alındı sınır dışı edilecekler

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından sosyal medyada dolaşıma sokulan provokatif paylaşımlar hakkında açıklama yapıldı. Bakanlık, dünden bu yana ülkenin gündeminden düşmeyen 'muz' videolarını çeken Suriyeli vatandaşların sınır dışı edileceklerini duyurdu. Yapılan açıklamada, "Elde edilen ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu 7 şahıs yakalanmış olup haklarında sınır dışı etme işlemleri başlatılacaktır" ifadeleri kullanıldı.
Mustafa Sarıgül'den 'CHP'yi bölüyor' iddialarına yanıt: Muhalefet yetersiz olmasaydı parti kurmazdık
Gündem

Mustafa Sarıgül'den 'CHP'yi bölüyor' iddialarına yanıt: Muhalefet yetersiz olmasaydı parti kurmazdık

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TVNET'te canlı yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz'ün sorularını yanıtladı. "CHP'yi bölüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Sarıgül, "Biz rüzgarı engelleyen tarafta olmayız. CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yaşanan değişiklik nedeniyle projemizi 10 sene beklettik. Muhalefet partileri yetersiz olmasaydı yeni parti kurmamıza gerek kalmazdı." diye konuştu.
Fransa'da sağlık sektöründe personel eksiği krizi: Hastanelerde yatakların yüzde 20'si kaldırıldı
Dünya

Fransa'da sağlık sektöründe personel eksiği krizi: Hastanelerde yatakların yüzde 20'si kaldırıldı

Fransa'da devlet hastanelerinde hemşire, doktor ve sağlık çalışanı eksikliği nedeniyle yatakların en az yüzde 20'sinin kaldırıldığı belirtildi. Ülke genelinde hastanelerde mevcut yatak sayısı 387 bin olarak belirlendi ancak personel eksikliği nedeniyle hepsi kullanılamıyor. Hastanelerde geçen yıl 5 bin 800 ve 2013'den bu yana en az 27 bin yatak kaldırıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.