Koronavirüs Türkiyenin 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Koca Tesadüf değil diyerek uyardı

Türkiye'nin 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca 'Tesadüf değil' diyerek uyardı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 7 Aralık koronavirüs tablosu yayınlandı. Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılı kişilerin hastalığı büyük oranda hafif geçirmesi de tesadüf değil. Geride kalan 10 ayın sonuçlarına güvenin" dedi. İşte 7 Aralık koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca Tesadüf değil diyerek uyardı
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı.

  • Son 24 saatte, 22 bin 687 kişinin testi pozitif çıktı, 198 kişi yaşamını yitirdi.

18 yaş ve üzeri nüfusun aşılanması verilerinde 1'inci doz Türkiye ortalaması yüzde 90,90, 2'nci doz ortalaması yüzde 81,75 olarak ölçüldü.

Ayrıca, 1'inci dozda 56 milyon 422 bin 378, 2'nci dozda 50 milyon 740 bin 424 ve 3'üncü dozda 12 milyon 448 bin 995 olmak üzere toplam 121 milyon 160 bin 790 aşı uygulandı.

En az 2 doz aşı olan kişi sayısının en yüksek olduğu iller; Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur olurken, 2 doz aşı yapılan kişi sayısının en az olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt oldu.

Bakan Koca: 10 ayın sonuçlarına güvenin

  • Tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye’nin her yerinde yoğun bakımda yatan Covid-19 hastaları var. Bunların önemli bir bölümünün hiç aşı yaptırmamış veya aşıları eksik kişiler olması tesadüf değil. Aşılı kişilerin hastalığı büyük oranda hafif geçirmesi de tesadüf değil. Geride kalan 10 ayın sonuçlarına güvenin" dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: 30 il için çağrı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: 30 il için çağrı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.