Koronavirüs Türkiyenin 8 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Kocadan Pişman olmayı beklemeyin uyarısı

Türkiye'nin 8 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 'Pişman olmayı beklemeyin' uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 8 Aralık koronavirüs tablosu yayınlandı. Vaka tablosunu sosyal medyadan paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Pişman olmayı beklemeyin" diyerek aşı çağrısında bulundu. İşte 8 Aralık koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 8 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Kocadan Pişman olmayı beklemeyin uyarısı
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı.

  • Son 24 saatte, 20 bin 874 kişinin testi pozitif çıktı, 192 kişi yaşamını yitirdi.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,81, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,94 olarak gerçekleşti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 121 milyon 276 bin 848 doza yükseldi.

18 yaş üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu 10 il ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

  • Vaka tablosunu sosyal medyadan paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İnsanlarımızı aşıdan önyargılarla korkutmaya çalışanlar NE KAZANDI? Hatalı kararlarınsa sonucunu biliyoruz. Yoğun bakımlarda yatan Covid-19 hastalarının önemli bölümü hiç aşı yaptırmamış veya aşısı tam olmayan kişiler. Aşı, alınması gereken bir karar. Pişman olmayı beklemeyin." diyerek uyardı.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca 'Tesadüf değil' diyerek uyardı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca 'Tesadüf değil' diyerek uyardı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.