Koronavirüs TURKOVAC Delta Varyantında yüzde 100 etkili

TURKOVAC Delta Varyantı'nda yüzde 100 etkili

Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Acil Kullanım Onayı alan Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ın Delta Varyantı’na karşı yüzde 100 etkili olduğu açıklandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
TURKOVACla ilgili önemli gelişme: Delta Varyantında yüzde 100 etkili
Arşiv

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, TURKOVAC’ın Alfa varyantında olduğu gibi Delta varyantına karşı da yüzde 100 etkili olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Çalış, "TURKOVAC aşımızın Erciyes Üniversitesinde transgenik fareler üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda aynen Alfa varyantında olduğu gibi Delta varyantında da yüzde 100 koruyucu olduğu tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Turkovac DSÖ’den onay bekliyor
KORONAVİRÜS
Turkovac DSÖ’den onay bekliyor

Yerli Turkovac İstanbul'da yapılmaya başlandı
GÜNDEM
Yerli Turkovac İstanbul'da yapılmaya başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Turkovac aşısı yaptırdı: Vatandaşlarımıza tavsiye ediyorum
OYNAT 01:32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Turkovac aşısı yaptırdı: Vatandaşlarımıza tavsiye ediyorum
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde hatırlatma dozu olarak TURKOVAC aşısı yaptırdı. Aşı yaptırdıktan sonra açıklamada bulunan Bakan Koca, 'Aşımızı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza adıyoruz. Ben bu aşının çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Vatandaşlarımızı özellikle hatırlatma dozlarını Turkovacla yaptırmalarını tavsiye ediyorum' dedi. Bakan Koca yarından itibaren şehir hastanelerinde TURKOVAC aşısının uygulanacağını belirtti.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.