Seçim Sivas Seçim 2019 Sivas Belediye Başkanlığı ve Yerel Seçim Sonuçları

Sivas Seçim 2019! Sivas Belediye Başkanlığı ve Yerel Seçim Sonuçları

Sivas 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları ne durumda? 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Sivas ilinde hangi adayların kaç oy aldığı sayfamızda. Sivas Yerel Seçim sonuçları en hızlı şekilde Yeni Şafak Sivas Yerel seçim sonuçları sayfasında.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sivas seçim sonuçları.
Sivas seçim sonuçları.

Sivas Seçim 2019 Belediye Başkanlığı oy sonuçları. Sivas ve ilçelerinde hangi adaylar ne kadar oy aldı? Adayların yarıştığı yerel seçimlerde Sivas seçmeni hangi adaya ne kadar oy verdi? Sandıkların açılıp sonuçların gelmesiyle birlikte Sivas ilinde seçmenlerin ve tüm kesimin merak ettiği, hangi adayın ne kadar oy aldığıydı. Sivas ilinde kıyasıya geçen seçim sonuçlarının detaylarına Sivas 2019 Yerel Seçim sonuçları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sivas Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Divriği Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Gemerek Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Gürün Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Hafik Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas ımranlı Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Kangal Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Koyulhisar Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Sivas Merkez Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Suşehri Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Şarkışla Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Yıldızeli Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Zara Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Akıncılar Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Altınyayla / Sivas Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Doğanşar Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Gölova Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Sivas Ulaş Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

SİVAS

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir il. Sivas ili, Mezopotamya ve arasında kervanların geçtiği bölgede olduğu için, Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği bir merkez haline gelmiştir. Türkiye'de Konya'dan sonra en çok Selçuklu eserinin bulunduğu il Sivas'tır.

13.yüzyıla ait Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Mavi Medreseleri çini sanatı açısından mutlaka görülmeye değer yerlerdir. Ulu Camii ise 1100 yılında inşaa edilmiştir. Ayrıca Sivas, Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ilidir.

Sivas'ın 2018 sonu TÜİK verilerine göre nüfusu 646.608'dir.

Sivas Kızıldağ'dan doğan Kızılırmak, Köse Dağı'ndan doğan Yeşilırmak ve yine Köse Dağı'ndan doğan Fırat'ın en önemli kollarından biri olan Karasu Nehri, Sivas ili sınırları içinde doğmaktadır. Sivas coğrafi açıdan kıraç, yeşili az, sert iklimli bir yerdir. İkliminin elverdiği ölçüde yetiştirilebilen ancak tahıl ürünleri, şeker pancarı, patates gibi ürünlerdir.

Türk Kurtuluş Savaşı'nın temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüzölçümü bakımından Konya'dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu'nun yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu boylamları ile 38° 32’ ve 40° 16’ kuzey enlemleri arasında yer alır. Kuzeyden Giresun, Ordu ve Tokat; doğudan Erzincan; güneyden Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri; batıdan Yozgat illeriyle çevrilidir. Trafik numarası 58’dir.

Sivas'da Batı Anadolu ağzı kullanılmaktadır.

Almanya'da Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek için toplanan PKK'lılar Türk kökenli bir kadını sırtından bıçakladı
Dünya

Almanya'da Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek için toplanan PKK'lılar Türk kökenli bir kadını sırtından bıçakladı

Almanya'nın Lüdenscheid kentinde Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek için kentte yürüyüş yapan PKK/PYD yandaşları 50 yaşındaki Türk kökenli bir kadını sırtından bıçakladı. Ağır yaralanan kadın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Trump'ın yazdığı mektuba yanıt Barış Pınarı Harekatı ile verildi
Gündem

Trump'ın yazdığı mektuba yanıt Barış Pınarı Harekatı ile verildi

ABD Başkanı Trump tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderildiği iddia edilen mektubun bir kopyası Amerikan basınında yayınlandı. Diplomatik nezakete uymayan üslubu nedeniyle gerçekliği soru işareti olan mektubu Beyaz Saray'a yakın tüm gazeteciler doğruladı. Oldukça saygısız bir dile sahip mektubun yayınlama tarihi ise 9 Ekim. Bilindiği üzere Türkiye, ABD'nin büyük tepki gösterdiği Barış Pınarı Harekatı'nı 9 Ekim tarihinde başlattı. Bu durum, 'Trump'ın nezaketsiz mektubuna yanıtı Türkiye sahada verdi' görüşünü gündeme taşıdı.
Yargı paketi kabul edildi
Gündem

Yargı paketi kabul edildi

Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda düzenlemeler içeren Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.