Boğaz’da yelken şovu
EXTREME SPORLAR

Boğaz’da yelken şovu

Turkcell’in bu sene ikinci kez isim sponsoru olduğu Turkcell Platinum Bosphorus Cup 26 Mayıs’ta başlayacak. Bu senenin en büyük sürprizi ise Turkcell 4.5G yelkeni ile Boğaz’a açılacak dünya hız rekortmeni yelkenlisi Hydros olacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye'nin uluslararası arenadaki en önemli spor orgazanisyonlarından biri Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016 için artık geri sayım başladı. 26-29 Mayıs tarihlerinde İstanbul Boğazı'nda bir şölen yaşatacak etkinliğin bu seneki en büyük sürprizi ise Hydros yelkenlisi olacak. Dünya hız rekorunu elinde tutan 15 metrelik triman, dünyaca ünlü yelkenci Jérémie Lagarrigue'in dümenciliğinde, ulaştığı 31,46 knot'la dünyanın en hızlı yelkenlisi. Hydros, 28 Mayıs'ta Boğaz sularında Turkcell'in 4.5G yelkeni ile şov yapacak. Bu yıl 15.'si gerçekleşecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ta 30 ülkeden 100'e yakın yelkenli kıyasıya mücadele edecek. 4 gün sürecek organizasyonda yelkenliler ana yarışta Dolmabahçe'den başlangıç yaparak Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak. Çırağan Sarayı'nın önünde noktalanacak yarışa yerli ve yabancı toplam bin yelkenci katılacak.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.