Spor Cumhurbaşkanı Erdoğandan tarih yazan kadın sporculara tebrik Hedef Paris Olimpiyatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarih yazan kadın sporculara tebrik: Hedef Paris Olimpiyatları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın 2 bronz madalya ile tarih yazan sporcuları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah hedef Paris Olimpiyatları" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra şampiyon sporcuları arayarak tebriklerini iletti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğandan tarih yazan kadın sporculara tebrik: Hedef Paris Olimpiyatları
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Çağırır, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş, Busenaz Sürmeneli, Şennur Demir ile bronz madalya kazanan Sema Çalışkan ve Elif Güneri'yi tebrik etti.

HEDEF PARİS OLİMPİYATLARI

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında "Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın 2 bronz madalya ile tarih yazan, takım hâlinde şampiyon olan millî sporcularımızı şahsım ve milletim adına yürekten tebrik ediyorum. Şimdi, inşallah hedef Paris Olimpiyatları!" ifadelerini kullandı.

TELEFONLA DA TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra şampiyon sporcuları arayarak tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şampiyon boksörlere tebrik telefonu
OYNAT 00:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şampiyon boksörlere tebrik telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda beş altın ve iki bronz madalyayla takım halinde şampiyon olan milli sporcuları telefondan görüntülü arama yaparak tebrik etti. Milli sporcuları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet eden Erdoğan, 'Sizleri Paris Olimpiyatları'nda Olimpiyat şampiyonu olarak kutlamak istiyorum.' ifadelerini kullandı.

Busenaz Sürmeneli dünya şampiyonu
SPOR
Busenaz Sürmeneli dünya şampiyonu

Buse Naz Çakıroğlu dünya şampiyonu oldu
SPOR
Buse Naz Çakıroğlu dünya şampiyonu oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.