|

Milli boksör ünvan maçına çıkıyor

Dünya Boks Federasyonu'nun 69 kiloda şampiyonu Bayburtlu milli boksör Onur Şipal, bu kez ünvanını korumak için Rus rakibi Andrei Zamkovoy'a karşı eldiven giyecek.

Yeni Şafak
21:36 - 18/09/2015 Cuma
Güncelleme: 18:38 - 18/09/2015 Cuma
DHA

Maçın düzenleneceği Dedeman Palandöken Ski Lodge Otel'de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Onur Şipal, rakibi Andrei Zamkovoy ile daha önce Rusyada düzenlenen bir turnuvada karşılaştığını ve 3 round üzerinden yapılan maçta yenildiğini söyledi. Daha sonra kendisini çok geliştirdiğini ve Dünya Şampiyonu olduğunu belirten Şipal, "Maç, 12 raund oynanacak. Rövanşı kazanıp onu geldiğine pişman edeceğim. Bayburt'ta saha olmadığı için Erzurum'da oynamak istedim" dedi.


69 kiloda Onur Şipal ve Rus rakibi Andrei Zamkovoyun mücadele edecekleri unvan maçının yanı sıra; yine 69 kiloda kardeşi Önder Şipalde aynı ringde Alman milli boksörlerinden Türk asıllı Beşir Aya, 64 kiloda Batuhan Gözgeç Bulgar rakibi Ayrin Ismetova ve 91 kiloda Ali Eren Demirezen de Hırvat Boksör Marin Mindoljevicle karşılaşacak.Kazım Karabekir Spor Salonunda oynanacak müsabakalar, yarın saat 18.00de başlayacak. İzlyeyiciler, müsabakaları ücretsiz izleyebilecek.#boks
#ünvan maçı
#onur şipal
8 yıl önce
default-profile-img