|

Terör bahanesiyle gelmiyorlar

18-24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek TEB İstanbul Cup'a kayıt yaptıran üç ünlü tenisçi, Türkiye'deki terör olaylarını bahane ederek turnuvaya katılmaktan vazgeçti.

Yeni Şafak
17:15 - 24/03/2016 Perşembe
Güncelleme: 17:32 - 24/03/2016 Perşembe
Diğer

Son dönemde yoğunlaşan terör saldırıları TEB İstanbul Cup'ı da vurdu. 18-24 Nisan tarihleri arasında Garanti Koza Arena'da düzenlenecek WTA turnuvasında ana tablodan yer alan İtalyan Camila Giorgi, Çek Lucie Hradecka ve ABD'li Irina Falconi 'turnuvanın yapıldığı ülke tehlikeli durumda' diyerek şampiyonadan çekildiklerini açıkladı.


İtalyan Camila Giorgi, dünya klasmanında 43. sırada.


Dünya tenisinin 8 numarası Viktoria Azarenka ile 25 numarası Caroline Wozniacki gibi önemli yıldız isimleri ağırlayacak olan TEB İstanbul Cup öncesi gelen bu haber moralleri bozdu. Hürriyet'in haberine göre daha önce İstanbul'a geleceklerini açıklayan turnuvanın 1 ve 2 numaralı tenisçileriyse İstanbul'a gelme kararlarından şu an için vazgeçmiş değil.

Çek Lucie Hradecka, dünya klasmanında 85. sırada.


İstanbul Open organizatörleri zor durumda

Ayrıca yaşanan bu gelişme, geçen yıl 'Majesteleri' lakaplı Roger Federer'i ağırlayan, 25 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlecek İstanbul Open için de kötü oldu. Halihazırda bu yıl yıldız isimleri getirmekte zorlanan turnuva yetkililerinin işleri bugün bu üç tenisçiden gelen haberle daha da sıkıntıya girdi.


ABD'li Irina Falconi, dünya klasmanında 83. sırada.


#tenis
8 yıl önce