Teknoloji Reederın Samsun fabrikası üretime başladı

Reeder'ın Samsun fabrikası üretime başladı

Yerli ve milli üretici Reeder, yeni fabrikasında üretime başladı. 8 milyon TL yatırımla Samsun’da kurulan telefon fabrikasının açılışına teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de katıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Reeder'ın Samsun'da kurduğu fabrika yıllık 600 bin adet üretim hedefliyor.
Reeder'ın Samsun'da kurduğu fabrika yıllık 600 bin adet üretim hedefliyor.

Reeder’ın büyük bir yatırım alarak Samsun’da kurduğu telefon fabrikası üretime başladı. Firmanın F1 isimli telefonunun üretildiği merkez yakında P13 isimli akıllı telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. P13’ün teknik özellikleri MT 6739 işlemci, 3GB RAM, 5.9 inç ekran ve 13 MP’lik kamera olarak belirtiliyor.

Üç ayda kurulumu gerçekleştirilen fabrika 100 kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık üretim kapasitesi 600 bin ünite olarak belirtilen fabrikanın ürettiği cihazların yerlilik oranı %55 olarak açıklandı. Yerli üretimin artması ve dışa bağlılığın azaltılması için iyi bir adım olarak görülen bu fabrikada üretilen cihazların kalitesinin zamanla artmasını umuyoruz.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.