TeknolojiSteam Bitcoinin yükselişine dayanamadı

Steam Bitcoin'in yükselişine dayanamadı

Bitcoin ile alışveriş imkanı sunan oyun platformu Steam, son günlerdeki aşırı yükseliş nedeniyle bu opsiyonu durdurduğunu açıkladı. Oyun platformu artık kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyecek.

Haber MerkeziDiğer
Bitcoin'in durdurulamayan yükselişi nedeniyle Steam ödeme sistemini kaldırdığını açıkladı.
Bitcoin'in durdurulamayan yükselişi nedeniyle Steam ödeme sistemini kaldırdığını açıkladı.

Steam’in sahibi Valve firması, ‘yüksek hizmet ücretleri ve değerinin aşırı yükselişi nedeniyle artık Bitcoin ile ödeme desteğini kaldırdı. Birkaç ay öncesine kadar 0.20 dolar olan bedeller 20 dolara yaklaştığı için şirket böyle bir karar aldı.

Platform üzerinden yapılan satın alımlar için Bitcoin ödeme yöntemi geçtiğimiz sene başlatmıştı. Artan işlem ücretleri ve Bitcoin değerindeki dalgalanmalar sebebiyle platform bu ödeme yönteminden vazgeçti.

Bitcoin son 24 saat içerisinde 14 dolar barajını aşarak yeni bir rekor kırdı. Bitpay ortaklığında ödeme seçeneklerine 2016 yılında dijital para birimini ekleyen Valve, 'Bitcoin’e destek vermek çok riskli, ileri tarihlerde değerindeki artışa bakarak tekrar değerlendireceğiz' açıklamasında bulundu.

Pepe'den Fikret Orman'a: Masaya yumruğunu vur
Spor

Pepe'den Fikret Orman'a: Masaya yumruğunu vur

Yorumculuk yapan Beşiktaşlı eski yönetici Erol Kaynar, siyah-beyazlı takımın içerisinde huzursuzluk olduğunu iddia ederken, Pepe ile Fikret Orman arasında dikkat çeken bir diyalog yaşandığını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
İstanbul Cuma namazı saati
Gündem

İstanbul Cuma namazı saati

İstanbul Cuma saati, Cuma namazını kaçırmak istemeyen ve tam vaktinde camide bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, İstanbul’da 23 Şubat Cuma saati kaçta? İşte İstanbul Cuma saati ve namaz vakti detayları.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...