Video Cumhurbaşkanı Erdoğandan İBBnin Türkçe Kuran skandalına tepki Eyüp Sultanda seçim öncesi Yasin-i Şerifi neden Türkçe okumadın?
Cumhurbaşkanı Erdoğandan İBBnin Türkçe Kuran skandalına tepki: Eyüp Sultanda seçim öncesi Yasin-i Şerifi neden Türkçe okumadın?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'nin Türkçe Kur'an skandalına tepki: Eyüp Sultan'da seçim öncesi Yasin-i Şerif'i neden Türkçe okumadın?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB'nin düzenlediği Şeb-i Arus töreninde Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okutulmasına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Eyüp Sultan'da seçim öncesinde kalkıp da bir mihrabiye yerine Kuran-ı Kerim'i önüne açıp, orada Yasin-i Şerif'ten belli bir bölümü, aslına uygun okumak, sana bir şey getirmez. E niye onu da Türkçe okumadın? Onu da Türkçe okusaydın. Bak bakalım millet sana ne değer veriyor. Hz. Mevlana'nın izinden gidiyorsanız bu yolun geleneklerine saygı göstermek zorundasınız. Ülkemizi geriye değil, ileriye doğru götürecek her hizmetin başımızın üzerinde yeri vardır. Ama milletimizin değerlerine, tarihine, kültürüne yönelik hiçbir terbiyesizliği hiçbir saldırıyı da hoş görmeyiz.' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.