Dünya Yeni Zelandada bir müzayedede satın alınan valizlerin içinden insan kalıntıları çıktı

Yeni Zelanda'da bir müzayedede satın alınan valizlerin içinden insan kalıntıları çıktı

Yeni Zelanda'daki bir depolama tesisinde düzenlenen müzayedede satın alınan valizlerin içinde ceset kalıntıları bulundu, olayın polise bildirilmesinin ardından yetkililer soruşturma başlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Yeni Zelandada bir müzayedede satın alınan valizlerin içinden insan kalıntıları çıktı
Polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı.

Yerel ajansın haberine göre, kalıntıların açık arttırmaya katılan bir ailenin satın aldığı konteynerin içindeki valizlerde bulunduğu ve polisin birden fazla kalıntı örneğiyle uğraştığı söylendi.

Ailenin masum olduğuna inanılıyor

Yeni Zelanda Polisi cinayet soruşturması başlatmasının ardından cesetlerin kimliklerini belirlemek için çalışmalara başladı, müzayede aracılığıyla konteyneri satın alan ailenin ise olaya karıştığına inanılmıyor.

Aile Auckland'daki evlerine,açık artırmadan aldıkları konteynerden çıkan ürünleri getirdikten sonra şüpheli valizler yüzünden polisi aradıklarını söylüyor.

Dedektif Faamanuia Vaaelua, "Olanlarla ilgili önemli bir kamu ilgisi olduğunu takdir ediyoruz, ancak keşfin doğası göz önüne alındığında, hala yapılacak çok sayıda soruşturma var." Dedi.

“Polisin önceliği, keşfin arkasındaki tüm koşulları belirleyebilmemiz için kalıntıların kimliklerini doğrulamaktır." sözlerini ekledi

Yeni Zelanda'da olayı çözümlemek için başlatılan süreç devam ediyor.

Antalya'da 'gök taşı' heyecanı
FOTOĞRAF 7
Title
Perseid gök taşı yağmurunun saatte 100 taneye kadar en yoğun görüldüğü 11-12 ve 13 Ağustos gecelerinde birçok gökyüzü meraklısı, ışık yoğunluğunun az olduğu bölgelerden izlemeye gitti. Antalya'da da 2 bin 500 rakımdaki Saklıkent Kayak Merkezi'nde hafta sonu Antalya Kuş Gözlem Topluluğu’nca düzenlenen ve 200'e yakın kişinin katıldığı etkinlik düzenledi.
Title
EN POPÜLERİ PERSEİD
Gök taşı yağmurları her yıl 8 kez gerçekleşiyor. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin (TUG) 2022 Gök Olayları Yıllığı'nı hazırlayan Prof. Dr. Faruk Soydugan ve Başuzman Dr. Tuncay Özışık, bu yılki sayıya özel meteorları ilk kez tarihçelendirdi. Yıllıkta Perseid Gök Taşı Yağmuru şöyle anlatıldı:
Title
\"109PSwift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı'ndan ayrılan küçük kayaç ve toz parçalarının Perseid yağmurunun kaynağı olduğu biliniyor. Çekirdeği 26 km çapa sahip Swift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı, Güneş çevresindeki turunu 133 yılda tamamlıyor. 14 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Perseid gök taşı yağmurunun en yoğun gözlenebileceği tarih 11-12 Ağustos gecesi oldu.
Title
Perseid en yoğun meteor yağmurlarından biridir ve yağmurun yoğun olduğu günlerde saatte 50-100 adet 'yıldız kayması' gözlenebilir ancak en yoğun etkinlik günlerinde Ay'ın dolunay evresinde olması gözlenen sayıyı düşürecektir. Bu dönemde meteorlar, Kahraman (Perseus) Takımyıldızı'nın bulunduğu bölgeden çıkıyor görünecek. Meteorların Dünya'ya giriş hızlarının saniyede 66 km civarında olduğu biliniyor.
Title
Perseid yağmuru sırasında 'ateş topları' denilen gök taşlarını da görmek mümkün. Ateş topları daha büyük ışık patlaması şeklinde ve daha uzun süre gözlenebilen, ayrıca parlaklıkları -3 kadire ulaşan meteorlardır.\"
Title
KATILIMCILARI HEYECANLANDIRDI
Saklıkent'teki etkinliğin düzenleyicileri Antalya Kuş Gözlem Topluluğu'ndan Gökçe Coşkun ve Mustafa Ertuhan, geceye 200'den fazla kişinin katıldığını belirterek, meteorların yanı sıra, Samanyolu Galaksisi, Ay, Satürn ve Jüpiter gezegenlerini de teleskopla izleme fırsatı bulduklarını açıkladı.
Title
Katılımcıların gök taşı yağmuru sırasında oldukça heyecanlandığını aktaran Coşkun, \"Alanda kurduğumuz teleskoptan katılımcılara gezegenleri gösterdik, özellikle çocukların ilgisi fazlaydı. 10 kadar büyük ve onlarca meteor, gözlemcilerin keyifli bir gece yaşamasını sağladı\" dedi.
Antalya'da 'gök taşı' heyecanı
Gök bilimcilerin yılın en önemli olayları arasında gösterdiği Perseid (Perse) gök taşı yağmurunun en yoğun görüldüğü 11-13 Ağustos gecelerinde birçok gözlem etkinliği düzenlendi. Dolunay nedeniyle gökyüzünün aydınlık olmasının bu yıl fotoğrafçıları olumsuz etkilediği organizasyonda, 2 bin 500 rakımdaki Saklıkent'te 200 kişi katıldı. Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen meteor yağmurlarının en görkemlisi Perseid gök taşı yağmuru, 14 Temmuz'da başladı. Gök taşı yağmuru 1 Eylül'e kadar sürecek.


Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun katilleri hakim karşısında
GÜNDEM
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun katilleri hakim karşısında

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.