Ekonomi 450 bin metrekare imalat tamamlandı

450 bin metrekare imalat tamamlandı

Sur Yapı, Antalya’da 93 bloktan ve 6417 daireden oluşan ilk etabın 450 bin metrekarelik imalatını tamamladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Antalya’da 93 bloktan ve 6417 daireden oluşan ilk etap çalışması tamamlanıyor.
Antalya’da 93 bloktan ve 6417 daireden oluşan ilk etap çalışması tamamlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Bu İstanbul’da orta ölçekli 9 konut projesinin inşaatını 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız anlamına gelir, Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda 8 milyar TL yatırımla hayata geçirdiğimiz Antalya projesinde bir ve ikinci etapların inşaatı hızla devam ediyor. 23 kule vinç ve bin 500’ün üzerinde işçi 24 saat aralıksız çalışıyor. Projenin ilk etabında yer alan 93 bloktan oluşan 6 bin 417 konutu 2019’da teslim etmeyi panlıyoruz. Kaba inşaatın yüzde 50 lik kısmı tamamlandı. Eylül sonuna kadar yüzde 100'ü tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Projede ikinci etabın hafriyat çalışmaları da sürüyor.

PROJEYE YOĞUN İLGİ

Altan Elmas projeye hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ilgi olduğunu, Türkiye’nin 58 farklı iline dağılan bir skalada satış gerçekleştirildiğini aktardı. Ağırlıklı yurt içi talep bölgeleri Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Afyon, Burdur ve Konya olarak sıralandı. Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil birçok yabancı ülke vatandaşına da satış gerçekleştirildi.

  • Aylık taksit 2 bin 200 TL
  • Bugüne kadar 1800 bağımsız bölümün satıldığı projenin Turkuaz etabından 60 ay ve 0,98 vade ile aylık 2 bin 200 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olunabiliyor. Altan Elmas, yakın zaman içinde lansmanı yapılması beklenen projede lansman öncesi son fırsatların yaşandığını söyledi. Elmas, “Aynı kampanya şartlarıyla isteyenler ofis ya da dükkanlarını Sur Cadde’den alabiliyor. 1.3 kilometre uzunluğunda inşa edilecek caddede tramvay hattı ile Antalya’nın yeni İstiklal Caddesi havası yansıtılmış olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.