Ekonomi Akıllı şehirler bu fuarda konuşulacak

Akıllı şehirler bu fuarda konuşulacak

Geleceğin akıllı binalarının ve akıllı şehirlerinin konuşulacağı Smart Future Expo bugün başladı. İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Smart Future Expo Zirve ve Sergisi ile geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin yapıları, şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni açılımlar tartışılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Smart Future Expo bugün başladı.
Smart Future Expo bugün başladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ana sponsorluğunda Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı ve Elektrik Elektronik İhracatçıları Birliği’nin destek ve katılımlarıyla 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Geleceğin Yapıları Geleceğin Şehirleri Zirve ve Sergisi, Türkiye’nin yapı, şehir ve gelecek vizyonuna ışık tutacak.

  • Ülkemizin dört bir tarafından kamu, özel sektör ve üniversiteleri bir araya getirecek zirvede kamu kurumları yetkilileri, sanayiciler, iş dünyası temsilcileri, yerel yöneticiler, inşaat sektörü temsilcileri ve dijital dönüşüm çözümleri sunan şirketler Türkiye’nin dijital yol haritasını çıkartacak.

Smart Future Expo Direktörü Murat Karataş, “Türkiye son on üç yılda birçok alanda elde ettiği başarılar ve gelişimler ile hem bölgesinde hem de dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle gelişen sanayisi ve iş dünyası ile global yatırımcıların ilgisini çekerken kendi içinde çıkan yerel markalarla da global ekonomide söz sahibi olabilmenin yollarını arıyor. Ayrıca büyüyen ekonomisine ve artan gelir seviyesine paralel olarak gelişen şehirler ve mega altyapı projeleriyle bölgenin gözde ülkesi konumunda. Bu başarı hikayesinin devamı sanayide, şehirlerde, yapılarda ve hayatın birçok alanında dijital dönüşümü yakalayarak daha rekabetçi akıllı bir gelecek ile mümkün olabilir” açıklamasında bulundu.

  • Smart Future Expo Zirve ve Fuarı geleceğin teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için planlanan en kapsamlı organizasyon olma özelliğini taşıyor.

Etkinlikte bu yıl altıncısı organize edilen TET Proje Pazarı ile Elektrik Elektronik ve Bilişim Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, Üniversite-Sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Bununla birlikte AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda akıllı teknolojiler alanında yüz yeni girişimci ve proje bu etkinlikte yatırımcılar ile buluşacak.

İhracatta dev büyüme
EKONOMİ
İhracatta dev büyüme

İnovasyonda
beyin fırtınası
EKONOMİ
İnovasyonda beyin fırtınası

İstanbul'da 'yerli hamle' konuşulacak
EKONOMİ
İstanbul'da 'yerli hamle' konuşulacak

Ulaşımda 'havalı' büyüme
EKONOMİ
Ulaşımda 'havalı' büyüme
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.